Sawin Optyka Optometria Emilia Szewc

 

 

Wołów

ul. Piłsudskiego 40,

tel. 71 389-58-60

Czynny pon-pt 9:00-17:00

 Brzeg Dolny

ul. Tęczowa 11,

tel./fax 71 319-66-15

Czynny pon-pt. 9:30-17:30

Adres WWW   |   E-mail
brzeggoog1
Serdecznie witamy na stronach Salonów Optycznych SAWIN. Nasze salony w Wołowie i Brzegu Dolnym to miejsce, w których od dwudziestu już lat oferujemy to, co najlepsze dla Twojego wzroku. Nieważne, czy chodzi o wybór modnej oprawy okularowej, fachowy dobór soczewek kontaktowych czy pomoc w skomplikowanym problemie wzrokowym – z pełnym zaufaniem możesz skierować swe kroki do nas. Dziś wśród naszych klientów i pacjentów są nie tylko osoby z najbliższych okolic. Służymy najwyższym poziomem usług również mieszkańcom sąsiednich miejscowości, rosnącej liczbie wrocławian, a nawet mieszkańcom Szczecina czy Częstochowy, dla których przyjazd do Brzegu Dolnego czy Wołowa jest już prawdziwą wyprawą. Mamy również Klientów za granicą – od Kanady po Włochy. Dziękujemy za to zaufanie – jest ono dla nas powodem do satysfakcji, ale też nieustającym wyzwaniem.

HISTORIA

Salon Optyczny SAWIN w Brzegu Dolnym działa przy ul . Tęczowej 11 nieprzerwanie od września 1993 r., kiedy to Katarzyna Szewc ukończyła Technikum Optyczne w Katowicach oraz pionierski «Kurs Optometrystów I stopnia» zorganizowany przez tamtejszy Szpital Kolejowy. Od następnego roku dołączył do niej Radosław Szewc. W 2001 r. otwarty został Salon Optyczny SAWIN w Wołowie, najpierw przy ul. Reja 2, od 2007 r. działający pod aktualnym adresem – ul. Piłsudskiego 40. Od pierwszych dni priorytetem stała się jakość usług: jako jeden z pierwszych Salonów na Dolnym Śląsku posiadaliśmy w naszym gabinecie autorefraktometr i foropter, a w pracowni optycznej bezszablonowy komputerowy zestaw szlifierski WECO. W ostatnich latach jako pierwszy gabinet w szerokiej okolicy zakupiliśmy biomikroskop CSO z cyfrowym torem wizyjnym oraz najnowszy tonometr Diaton do przezpowiekowego pomiaru ciśnienia śródgałkowego bez znieczulenia. Jako jeden z niewielu ośrodków na Dolnym Śląsku posiadamy także szeroką gamę urządzeń do terapii wzrokowej.

 WYKSZTAŁCENIE   HISTORIA

Aby jak najlepiej sprostać coraz trudniejszym wyzwaniom w praktyce optometrycznej, po ukończeniu Technikum Optycznego w Katowicach Katarzyna Szewc kontynuowała swoje kształcenie: studia magisterskie na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, liczne kursy w ówczesnej Katedrze Optometrii Akademii Medycznej w Poznaniu i najbardziej prestiżowe w kraju Podyplomowe Studium Optometrii na tamtejszym Uniwersytecie Medycznym (u prof. dr. hab. Bolesława Kędzi). Jest absolwentką dwóch edycji Kursu Terapii Wzrokowej Prof. Willisa C. Maplesa (Nova Southeastern University, USA & Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), skończyła też kurs kliniczny terapii widzenia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Jest również absolwentką wielu kursów z zakresu aplikacji soczewek kontaktowych, w tym kontaktowych soczewek progresywnych. Prawie od początku jego istnienia, aktywnie działa w Polskim Towarzystwie Optometrii i Optyki (PTOO), uczestnicząc w niemal wszystkich organizowanych przez nie konferencjach i kursach. Radosław Szewc również ukończył Podyplomowe Studium Optometrii w Poznaniu. Przez wiele lat działał jako przewodniczący Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki oraz delegat do Komisji Uprawnień Zawodowych Europejskiej rady Optometrii i Optyki (ECOO). Współorganizował w tym czasie cztery międzynarodowe konferencje optometryczne PTOO w Warszawie.