Reklama

archiwum (15)Przyłącz się do akcji Kuriera Gmin “Oddaj chorym swój tylko 1%”. Co tydzień przedstawiamy historie ludzi, których doświadczył los. Tym razem naszej pomocy potrzebuje 11-letnia Madzia, która choruje na raka kości.

Madzia od 3 lat walczy z groźnym nowotworem kości. Dziewczynka wierzy, że wróci do domu i swoich najbliższych. A że serce ma wielkie i otwarte na cały świat, to i w domu czeka na nią cała gromada przyjaciół – dwa psy, króliczek, żółwie, myszki, rybki i … jaszczurki. Kocha je tak, jak kochać może tylko urocza 11-letnia dziewczynka.

– Jestem właścicielką 15 jaszczurek, w tym Agamy Szczerbatka. Dwa lata temu przekonałam się, że jaszczurki mogą być najlepszym przyjacielem człowieka, jeżeli ten będzie starał się je lepiej poznać – opowiada z uśmiechem na buzi. – Niektórym obojętny jest los zwierzątka, które nawet nie ma pół metra, jednak to stworzenie jest często mądrzejsze nisz nam się wydaje i ma uczucia tak samo jak my – tłumaczy poważnie. A każdego ze swoich małych przyjaciół pięknie opisuje na swoim blogu.

Jedną z jej wielkich miłości jest psiak Hachi. Jest sensem Madzi życia, powodem, dla którego dziewczynka chce wracać do domu i wyleczyć się tak, żeby móc z nim chodzić na spacery i zabierać na wycieczki.

Fundacja “Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” prosi o wsparcie, dzięki czemu również Madzia otrzyma pomoc. Fundacja kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację, płaci za pobyty w sanatorium. To wszystko byłoby niemożliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie darczyńców, którzy każdego roku rozliczając się z podatku decydują się na przekazanie Fundacji 1% podatku. Może się wydawać, że kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych niewiele zmieni, ale dla chorych maluchów to naprawdę ogromne wsparcie.

Dlatego warto poświęcić chwilkę, aby wypełnić dodatkowe rubryki w zeznaniu podatkowym: wpisać KRS 86 210 i skorzystać z przywileju decydowania, na co przeznaczone zostaną podatki. Łatwy program, który pomoże Wam wypełnić PIT znajdziecie na stronie:http://1procent.naratunek.org/program-pit/.

Nasza Redakcja czeka na zgłoszenia z krótkim opisem działalności, zdjęciem, numer KRS i historią osoby potrzebującej wsparcia. Informacje prosimy wysyłać na adres redakcja@kuriergmin.pl z dopiskiem “1%”.

 

Reklama
Reklama
?