Reklama
Reklama
Jak robić zdjęcia na allegro i fotografować produkty

Teoretycznie fotografia produktowa, wymaga od nas wiedzy technicznej, oraz specjalistycznego sprzętu, oczywiście jeśli używamy jej do fotografowania dużych produktów to pewnie tak jest, jednak jeśli chcemy się skupić na troszkę mniejszym gabarycie nie jest to wcale takie trudne.  Pamiętajmy jednak, że tego typu zdjęcia nie mogą być:

1) Słabo doświetlone
2) Poruszone
3) Robione z dużym ISO

Osobiście uważam że tego typu zdjęcia małych produktów może zrobić każdy, nie posiadając nawet wielkiego budżetu. Do wykonania tego typu fotografii małogabarytowej powinniśmy użyć: Kartki papieru A4/A3 oraz kawałka szkła lub pleksi – dzięki temu tło do fotografii mamy już gotowe :-). Potrzebujemy jeszcze źródła światła, tutaj już musimy włączyć kreatywność I albo wykorzystać światło naturalne ( słoneczne ) tak jak w moim przypadku, lub światło stałe ( żarówki , led, halogen ).

Moje zdjęcie zamieszczone w tym artykule, zostało wykonane przy użyciu, przeźroczystej pleksi, białej kartki A4 oraz używając światła słonecznego.

Marek Czwartyński

Od wieków ludzie starają się zapamiętać najważniejsze chwile wydarzenia oraz emocje, jedni próbowali uwiecznić to tworząc malunki, inni spisując, inni uwieczniając najważniejsze momenty zdjęciami. Ja zaliczam się do tych co piszą historię zdjęciami... na moich zdjęciach staram się ukazać emocje które znajdziemy w każdym typie fotografii zaczynając od sesji portretowych przechodząc przez koncerty, imprezy, reportaże, street a kończąc na fotografii okolicznościowej.

www: http://www.czwartynski.pl

e-mail: marek@czwartynski.pl

Reklama
Reklama