Reklama
Reklama

W dniu 22 października 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu odbył się znany na Dolnym Śląsku IV Dolnośląski Konkurs Piosenki Polskiej pt. „Piosenka Zmieniająca Życie”. Jak co roku konkursowi przyświecał cel – prezentacja piosenek o treściach związanych z pozytywną zmianą w życiu; promocja stylu życia wolnego od alkoholu, narkotyków i przemocy oraz wytworzenie trwałych pozytywnych zmian wśród wykonawców i słuchaczy konkursu.
Podczas konkursu co roku można było usłyszeć indywidualne oraz zespołowe wykonania piosenek, które coś dobrego wnoszą do naszego życia. Kryją one w melodii i treści swoiste piękno, dzięki któremu chce się żyć … żyć z całych sił. Tegoroczne wykonania jak zwykle zaskoczyły nas bogactwem kompozycji, nowych melodii i tekstów, które odzwierciedlają życie wielu z nas. Organizatorzy podkreślają. iż chcą tworzyć wspólnotę ludzi dobrej woli, by było nas coraz więcej.
W tym rok podczas konkursu zagościł raper Mirosława ”Kolah” Kolczyka, który uświetnił wydarzenie swoją obecnością oraz zasiadł w jury. Do Lubiąża zawitali również goście z wielu dolnośląskich placówek, by podzielić się swoją pasją do muzyki, która pomaga im przezwyciężać trudności losu; zmagać się z problemami wykluczenia, uzależnień, przemocy. Spotkania z młodzieżą w murach Zespołu Szkół Specjalnych stały się tradycją tej szkoły, do której co roku z chęcią wracamy. W tegorocznym konkursie naszą szkołę zaprezentowały – Aleksandra Sienkiewicz uczennica klasy 3b gimnazjum w repertuarze Patrycji Markowskiej „Świat się pomylił”, zdobywając w swojej kategorii I miejsce oraz duet Iga Gruś z Pauliną Radzijewską z klasy 1 liceum w piosence „Dziesięć przykazań” zespołu Bajm, zajmując miejsce II. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych śpiewających sukcesów.
Katarzyna Urbańska

piosenka zmieniająca życie

Reklama
Reklama