Reklama
Reklama
Witam wszystkich!!!

Nazywam się Waldemar Lasik. Mam 41 lat.  Mieszkam w Lubiążu od urodzenia. Zajmuję się fotografią, filmowaniem oraz tworzeniem muzyki. Zawodowo pracuję w KGHM. Obydwoje z żoną Aldoną jesteśmy pasjonatami historii Dolnego Śląska oraz tajemnic III Rzeszy. Od kilku lat prowadzę na Facebook stronę Klasztoru w Lubiążu z autorskimi fotografiami i ważniejszymi w jego obrębie wydarzeniami. Posiadam również profil na YouTube pod swoim imieniem i nazwiskiem, w którym  to, cyklicznie publikuję materiały video związane z tematyką klasztoru oraz tajemnicami Dolnego Śląska.

Współpracuję eksploracyjnie z grupą z Czech, którą konsoliduje mój przyjaciel, pisarz Milan Zacha Kučera. Udało się doprowadzić do tego, że klasztor w Lubiążu został zauważony w Czeskiej Republice na szerszą skale , jako bardzo dobre miejsce warte wielokrotnego zwiedzania. Mój blog to miejsce w którym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Postaram się cyklicznie publikować teksty dające odpowiedzi na pytania oraz wspólnie zastanowimy się nad rozwikłaniem wielu hipotez. Postaram się przybliżyć Państwu tematykę związaną z przedwojenną i powojenną historią naszych okolic, jak i również wskazać ciekawe miejsca warte zobaczenia oraz skłaniające do głębszej refleksji nad nimi.  Nie jestem zwolennikiem tzw. ” internetowej archeologii “. Uważam, że należy często wychodzić w przysłowiowy teren, aby samemu wyrobić sobie bardzo dobry ogląd sytuacji lub miejsca.

Razem z żoną, utworzyliśmy cykl ciekawych wydarzeń dla naszych znajomych i gości pod szyldem – ” Stara Nowa Historia “. W którym to,  wspólnie odwiedzając miejsca na Dolnym Śląsku, staramy się znaleźć odpowiedzi na pytania vide weryfikujemy hipotezy odnośnie tajemnic III Rzeszy. Na nowo poznajemy miejsca wokół nas i miejscowości w naszym regionie.Drugiego października, zapraszamy wszystkie chętne osoby na alternatywne zwiedzanie Lubiąża i okolicy. Startujemy o 9:30 spod Kolumny Maryjnej znajdującej się na klasztornym dziedzińcu. Razem odwiedzimy miejsca związane z nazistowską działalnością jak i również postaramy się poznać przedwojenne życie tychże terenów.

Na zakończenie, proszę wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje, stare zdjęcia, przedmioty, które dotyczą przedwojennej historii (a którymi zechcieliby państwo się podzielić lub udostępnić w moich filmach) Lubiąża, Brzegu Dolnego, Stada Ogierów w lubiąskim klasztorze jak i całego Powiatu Wołowskiego oraz wiosek w okolicy, o kontakt na mój adres e – mail. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

Waldemar Lasik

Lat 41. Mieszkaniec Lubiąża od urodzenia. Pasjonat historii Dolnego Śląska. Fotograf. Filmowiec. Muzyk amator, tworzący na syntezatorach. Bloger otwarty na ludzi, szczery. Obserwator życia dnia codziennego.

www: http://waldeklasik.blogspot.com/

e-mail: lasik.waldek@gmail.com

Reklama
Reklama