Reklama

Dolnobrzescy radni podczas ostatniej sesji przyjęli uchwałę o zakwalifikowaniu drogi pomiędzy Jodłowicami a Radeczem do kategorii dróg gminnych. Gmina liczy, że nadleśnictwo pokryje część kosztów remontu, ale porozumienia wciąż nie ma.

archiwum

Droga z Radecza do drogi wojewódzkiej nr 341, biegnąca przez las, jeszcze kilka lat temu była znana tylko lokalnej społeczności. Teraz, coraz częściej jeżdżą nią osoby, które nie znając naszych terenów, korzystają z nawigacji. Nie wiedząc w jakim jest stanie technicznym, wybierają krótszą trasę, a tam czeka ich niemiłe zaskoczenie. Gmina co roku łata ubytki, ale niewiele to pomaga.

Gmina Brzeg Dolny zabezpieczyła w budżecie 1 mln zł na przeprowadzenie generalnego remontu tej drogi. Zadanie ma kosztować 2 mln zł i ma być w połowie finansowane ze środków Nadleśnictwa w Obornikach Śląskich. – Obecnie trwają ostatnie ustalenia dotyczące finansowania inwestycji – zapewniał podczas ostatniej sesji rady miejskiej Stanisław Jastrzębski, burmistrz Brzegu Dolnego.

Dariusz Cholewa, sekretarz Nadleśnictwa Oborniki Śląskie, przyznaje, że droga ma bardzo duże znaczenie dla przeciwpożarowego zabezpieczenia lasu oraz prowadzenia gospodarki leśnej, stąd decyzja o współfinansowaniu inwestycji. – Stan drogi z roku na rok ulega pogorszeniu, co powoduje utrudnienia w realizacji zadań gospodarczych na znacznym obszarze leśnym – mówi Dariusz Cholewa. – W chwili obecnej trwają szczegółowe ustalenia dotyczące warunków porozumienia oraz wysokości partycypacji w przedsięwzięciu – dodaje.

 

Reklama
Reklama
?