Dwie kolizje: na obwodnicy i Moście Wolności. Nowe drogi w Brzegu Dolnym są pechowe?

Dzień po otwarciu obwodnicy, był już wypadek!
Dokładnie 27 kwietnia 2019 roku doszło do kolizji dwóch aut osobowych na nowo wybudowanej obwodnicy Brzegu Dolnego. Kierowca samochodu marki Audi na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej obwodnicą kobiecie. W wyniku zderzenie kierująca Nissanem została przewieziona do szpitala z podejrzeniem złamania rzepki kolana. – Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi – komentuje Oficer Prasowy z KPP w Wołowie.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się natomiast, że sprawca zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wołowie.

Kolejna niebezpieczna sytuacja miała miejsce na moście

Na Moście Wolności doszło do kolizji samochodu osobowego z ciężarówką. Zdarzenie miało miejsce 30 kwietnia ok. godz. 13.00. – Prawdopodobnie kierowca samochodu marki Opel zamyślił się lub przysnął i zjechał na drugi pas, ocierając się o bok samochodu ciężarowego marki MAN – komentuje st. kpt. Paweł Gibek z wołowskiej Straży Pożarnej. Na miejsce przybyły dwie jednostki JRG z Wołowa i jedna OSP z Brzegu Dolnego, w akcji wzięła udział również policja, karetka oraz później również drogowcy.

Na szczęście obu kierowcom nie stało się nic poważnego. Kierowca osobówki skarżył się wyłącznie na bóle kręgosłupa. W oplu był mocno obtarty lewy bok, natomiast w ciężarówce głównie błotnik.