Reklama

Mieszkańcy narzekają na zły stan przejazdu kolejowego na ul. Urazkiej w Brzegu Dolnym. – Tam jest tyle dziur, że nie da się przejechać. W końcu dojdzie do jakiejś tragedii – mówi pan Jan z Jodłowic.

Wiele osób dopytuje się, kiedy PKP zamierza wyremontować przejazd. Mieszkańcy boją się, że przez dziury ktoś może utknąć na przejeździe. – Samochód nie będzie mógł odjechać. Zamkną rogatki i koniec. Strach tamtędy przejeżdżać – mówi pan Grzegorz z Brzegu Dolnego. PKP informuje, że trwają przygotowania do przetargu na remont nawierzchni na kilkunastu przejazdach, w tym również w Brzegu Dolnym. – Obiekt na ul. Urazkiej przewidujemy wykonać w pierwszej kolejności, w przyszłym miesiącu – informuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

DSCF5296

 

Dodatkowo PKP przymierza się do modernizacji linii kolejowej nr 237, m.in. na odcinku z Wołowa do Wrocławia. – Jesteśmy w fazie przygotowawczej.  Powstaje studium wykonalności, które powinno zostać ukończone w IV kwartale tego roku – donosi Bohdan Ząbek z PKP. Szczegóły poznamy po ukończeniu studium i wybraniu opcji przeznaczonej do realizacji.

Więcej informacji, w najnowszym, już dostępnym wydaniu Kuriera Gmin.

kurier_gmin_na_strone_d.a
 

Reklama
Reklama
?