Reklama

Przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym w grudniu otwarto profesjonalne boisko lekkoatletyczne i bieżnię. Nasi Czytelnicy pytają dlaczego do tej pory nie można korzystać z obiektu?
Czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal z rozbiegiem o długości 40 metrów, bieżnia do sprintu na dystansie 60 metrów, rzutnia do pchnięcia kulą oraz boisko wielofunkcyjne do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Autor: Witold Gidel
Autor: Witold Gidel

To wszystko, choć już gotowe, jest niedostępne dla mieszkańców. Dlaczego?
Józef Szumilas, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym, wyjaśnia, że korzystanie z bieżni i boiska jest niemożliwe przez pogodę. – Spadek temperatury poniżej zera i opady śniegu zmusiły nas do przerwania zajęć na boisku ze względów bezpieczeństwa. Nawierzchnia boiska oraz bieżnia, przy temperaturze bliskiej zera stopni oraz dużej wilgotności powietrza, pokrywa się lodem, tak jak drogi w okresie zimowym. Korzystanie z boiska w takich warunkach jest niebezpieczne i sprzeczne z przepisami bhp obowiązującymi w szkołach. Zajęcia zostaną więc przywrócone na wiosnę – tłumaczy Józef Szumilas. Boisko i bieżnia będą dostępne dla wszystkich mieszkańców jak tylko znajdzie się opiekun obiektu. – Obiekt będzie ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych – dodaje dyrektor szkoły.

kurier_gmin_na_strone_d.a

Reklama
Reklama
?