Reklama

AP Brzeg DolnyPonownie na bardzo wysoką futbolową formę wzniosły się orliki (rocznik 2005) dolnobrzeskiej Akademii Piłkarskiej, potwierdzając tym razem swoje spore umiejętności podczas wrocławskiego turnieju Gold Game CUP. Impreza, której pojedynki rozgrywały się na sztucznej nawierzchni obiektu „pod balonem”, zgromadziła na swoim starcie 14 ekip nie tylko z naszego regionu. W tej bardzo mocnej grupie z dobrej strony pokazali się podopieczni trenera Michała Kowala, którzy niemal do samego końca walczyli o najwyższe laury imprezy.

Pierwszą fazę turnieju, kiedy zespoły walczyły w grupach o półfinałowy awans, nasza drużyna rozpoczęła od efektownego sukcesu nad rówieśnikami ze świdnickiej Akademii (4-0) i być może rozmiar tego sukcesu uśpił nieco dolno brzeżan, gdyż w drugim pojedynku okazali się oni o jedno trafienie gorsi od Calisii Kalisz (2-3). Moment przestoju nie trwał jednak długo i w kolejnej konfrontacji dolnobrzeskie orliki wróciły na swój wysoki pułap, o czym dobitnie przekonali się piłkarze APN Sobótka (3-0). Zwycięski marsz Akademicy kontynuowali w meczu z wrocławskim Parasolem (5-1), później z przysłowiowym kwitkiem odprawili rówieśników z Victorii Chrościce (4-1), a grupowe występy i pewny awans do półfinału przypieczętowali zdecydowanym zwycięstwem na Łużycami Lubań (4-0).
Dobra postaw w meczach eliminacyjnych sprawiła, iż nasz zespół urósł do miana jednego z faworytów wrocławskiego turnieju, lecz wcześniejsze zwycięstwa przestały mieć jakiekolwiek znaczenie, kiedy rozległ się gwizdek rozpoczynający półfinał, w którym rywalem naszej drużyny był zespół Polonii-Stal Świdnica. W tej fazie turnieju najmniejszy błąd mógł kosztować bardzo wiele, lecz obie ekipy nie wydały się być tą świadomością w żaden sposób sparaliżowane. Dzięki tym młodym chłopcom zebrana publiczność była świadkami pasjonującego futbolowego spektaklu, w którym obie strony rzuciły na szalę piłkarskiej rywalizacji maksimum swoich umiejętności. Niestety, skuteczniejsi o jedno trafienie okazali się świdniczanie (2-3) i to oni zameldowali się w ścisłym finale, a na zakończenie wrocławskiej imprezy pokonali konkurentów z Kalisza (2-0) i sięgnęli po ostateczne zwycięstwo.
Fakt, iż finałowe spotkanie uciekło dolnobrzeskim Akademikom dość pechowo powetowali oni sobie w meczu pocieszenia, w którym od początku do końca zdecydowanie dominowali nad graczami Talentu Bolesławiec (3-0) i ostatecznie to oni uzupełnili podium styczniowej imprezy.
Nasz zespół zaliczył więc kolejny udany turniej i miejmy nadzieję, że ci młodzi, zdolni chłopcy kontynuować będą swoją przygodę z futbolem, okraszając sportową drogę na coraz wyższe szczeble sportowej kariery jeszcze lepszymi rezultatami.

Reklama
Reklama
?