Reklama

Tuż przed zimowymi feriami, uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Brzegu Dolnym mieli okazję uczestniczyć w ciekawym projekcie muzycznym, jakim było spotkanie z członkami zespołu “Universal Mind”. W jego skład wchodzi m.in. dwóch młodych dolnobrzeżan, którzy swoją działalność rozpoczynali przy Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury, czerpiąc między innymi inspiracje z rocka progresywnego.

Członkowie zespołu pojawili się w czytelni gimnazjum w składzie: bracia Michał i Adam Wróblewscy (gitarzyści) oraz Patryk Pietras (wokalista i klawiszowiec). Tego dnia zabrakło tylko jednego z członków zespołu, perkusisty Michała Witiaka.

archiwum (17)

Uczniowie wysłuchali wielu różnych przebojów, które do tej pory niekoniecznie kojarzyły im się z możliwością wykonania ich na gitarze, a także zobaczyli występ niezwykle charyzmatycznych muzyków, dla których scena to żywioł i życie. Przestawili oni podczas spotkania historię muzyki rozrywkowej, opowiadając wiele ciekawostek na temat wykonanych piosenek i ich twórców. Zaprezentowali też własne utwory.

Ten jakże interesujący projekt muzyczny miał na celu rozwinąć kulturę muzyczną uczniów, a także zachęcić ich do muzycznych poszukiwań. Organizatorzy chcieli pokazać, że muzyka jest elastyczna i można ją wykonywać w wielu aranżacjach, tak, aby spodobała się odbiorcy.

Z muzykami gimnazjaliści będą mogli spotkać się jeszcze raz. Wszystko dzięki wsparciu całego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a w szczególności kierownik ośrodka Beaty Sokolskiej na czele, która okazała wielką pomoc w realizacji tej muzycznej podróży.

Dziękujemy serdecznie i czekamy na kolejne muzyczne emocje.

Uczniowie

Reklama
Reklama
?