Reklama

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Brzegu Dolnym, w ostatnią środę zorganizowano koncert walentynkowy. Podczas spotkania z cyklu “Pasje i zainteresowania naszych czytelników” pt. “Joli Drozdy trele… i przyjaciele”, odbył się nie tylko wokalny występ artystyczny, ale również wystawa prac malarskich Urszuli Białowąs połączona z recytacją wierszy i fraszek Zbigniewa Rotha, który wygłosił je osobiście. Pani Jolanta Drozda przy akompaniamencie gitary zaśpiewała gościom nie tylko piosenki o miłości. W jej repertuarze znalazły się piosenki autorskie oraz pisane przez jej przyjaciół. Śpiewała głównie do tekstów swojego przyjaciela Bogdana Chmielewskiego.

Kolejną atrakcją wieczoru była wystawa prac Pani Urszuli Białowąs, która wykonuje swoje obrazy farbami akrylowymi na płótnie pokrytym werniksem. Autorka podkreśla, że realizuje swoje marzenia od niedawna i spełnia się w tym co robi. Maluje dla siebie i osób bliskich.

Zbigniew Roth, którego wiersze mogliśmy poznać jest poetą z wieloletnim stażem. Wygłosił niektóre ze swoich wierszy, zaczynając od tych zabawnych i humorystycznych, poprzez refleksyjne, na fraszkach kończąc.

Spotkanie bardzo podobało się wszystkim uczestnikom ze względu na swoją różnorodność, a także żartobliwą atmosferę i moc atrakcji.

Aleksandra Kmicińska

Autor: Anżela Grzyś
Autor: Anżela Grzyś
Autor: Anżela Grzyś
Autor: Anżela Grzyś
Autor: Anżela Grzyś
Autor: Anżela Grzyś

 

Reklama
Reklama
?