Reklama

3b4d4c66-9995-4f64-92e3-f87760fad264Z całą pewnością w ostatnim czasie dolnobrzeski futbol ­ wciąż jednak utożsamiany z KP, nie przeżywa okresu świetności. Na bardzo cieniutkim włosku wisi start seniorskiego zespołu w 3.ligowych rozgrywkach (o czym piszemy nieco dalej), na lokalnym rynku wyrósł drużynie mocny rywal (Akademia Piłkarska), a młodych adeptów futbolu kusi również szkółka Olimpic. Z wielu stron płyną więc niepokojące wieści, lecz jednak w ostatnim tygodniu były również powody do radości. Młodzi piłkarze otarli się o futbol na ekstraklasowym poziomie, gdyż poprowadzili do ligowego boju drużyny wrocławskiego Śląska i Wisły Kraków, co miało wymiar jedynie symboliczny, ale czas ferii to również czas młodzieżowych sukcesów w czysto sportowym wymiarze.

Na pierwszy ogień piłkarskiej rywalizacji w rundzie wiosennej poszły dolnośląskie zespoły, gdyż piłkarze lubińskiego Zagłębia o punkty do ligowego rankingu walczyli w Chorzowie, zaś nieco później bohaterami piątkowego wieczoru stali się zawodnicy Śląska i Wisły. Konfrontacja tych drużyn była wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze ­ w lutowy wieczór na wrocławski stadion powrócił Tadeusz Pawłowski, lecz tym razem w roli szkoleniowca „Białej Gwiazdy”.

Bohaterami tego sentymentalnego spotkania „zaprzyjaźnionych” ekip byli także młodzi piłkarze z Brzegu Dolnego, którzy wyprowadzili obie ekipy na piłkarską murawę. Ten przywilej młodzi zawodnicy KP wywalczyli w sportowej rywalizacji, gdyż okazali się najlepszą drużyną Zimowego Turnieju Piłkarskiego organizowanego przez wrocławskie Miejskie Centrum Sportu we współpracy z władzami Śląska. W cyklu tych wyjątkowo atrakcyjnych imprez udział wzięło 76 drużyn, rywalizujących w kilku kategoriach wiekowych, a w dwóch z nich ­ żaków i juniorów, najlepsi okazali się dolnobrzeżanie.

Przerwa od szkolnych obowiązków stała się znakomitą okazją do sportowej rywalizacji dla wielu futbolowych ekip z całego regionu, więc tym bardziej cieszy fakt, że w tak licznym gronie swoimi piłkarskimi umiejętnościami błysnęli chłopcy z Brzegu Dolnego. Oczywiście największym przeżyciem udział w tak wielkim turnieju był dla najmłodszych adeptów piłki nożnej, a wychowankowie KP cieszyli się podwójnie, gdyż radość sprawił im nie tylko sam udział, lecz również wyniki, jakie osiągnęli podopieczni trenera Krzysztofa Grygi. Nasze ekipy w rywalizacji żaków sięgnęły po dwa najwyższe miejsca, a oprócz zwycięstw zespołowych młodzi piłkarze KP mogli cieszyć się także z wyróżnień indywidualnych. Najlepszym golkiperem rywalizacji w grupie żaków uznano Patryka Grabskiego, a najlepszym strzelcem w rywalizacji bambinos został Dawid Wierzchowski. Oprócz tego na tytuł turniejowego MVP zasłużył Kacper Simlat (żaki), który uzupełnił listę wyróżnionych dolnobrzeżan w niższych kategoriach wiekowych.

Przypomnijmy, że jednym z bramkarzy wrocławskiego Śląska jest wychowanek KP Mateusz Abramowicz, a jego śladem wydaje się iść nie tylko wymieniony wyżej żak, lecz także Dawid Przybylski, którego uznano najlepszą „jedynką” w rywalizacji juniorów. Był on mocnym punktem drużyny, która okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej. Podopieczni trenera Piotra Jurkowa znakomicie poradzili sobie z całym frontem wymagających konkurentów, dzięki czemu mogli efektownie zakończyć zimowe ferie, jako zwycięzcy wrocławskich zmagań. Ukoronowaniem tej przygody z piłką nożną dla wszystkich bohaterów futbolowej rywalizacji był wspomniany wyżej piątkowy mecz o mistrzostwo Ekstraklasy, w przerwie którego obie nasze ekipy odebrały wywalczone w sportowych bojach nagrody. Wszyscy adepci dolnobrzeskiej piłki mogli więc nie tylko poczuć na własnej skórze atmosferę futbolowego święta, ale być jednymi z jego głównych aktorów.

Reklama
Reklama
?