Reklama

20160303_095633Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Brzegu Dolnym zostali po raz kolejny zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie „Po – Mosty Wrocławia”. Są to warsztaty organizowane przez Zespół Szkół nr 14 we Wrocławiu i skierowane do najzdolniejszych uczniów pochodzących z terenu Dolnego Śląska. Inicjatywa jest zresztą wspierana przez Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Uzdolnionych.

Tegoroczny projekt Po – Mostów realizowany był w pierwszym tygodniu ferii. W warsztatach wzięło udział 26 osób, uczennic i uczniów z dolnośląskich gimnazjów. Z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Brzegu dolnym do projektu zakwalifikowały się uczennice drugich klas: Zuzanna Kowalska (matematyczno – przyrodnicza) i Gabriela Iwaneczko (językowa).

Warto przypomnieć, że w grudniu w obozie matematyczno – informatycznym organizowanym przez ZS nr 14 we Wrocławiu reprezentowała naszą szkołę Karolina Owczarz, uczennica klasy 3a.

Udział w projekcie „Po – Mosty Wrocławia” był dla nas ogromnym wyróżnieniem, a jednocześnie świetnym sposobem na spędzenie ciekawych ferii zimowych.

1 lutego rozpoczęliśmy wspólną pracę i zabawę. Tuż po zakwaterowaniu odbyło się powitanie i przedstawienie planu na resztę dni. Zostaliśmy podzieleni na grupy, następnie udaliśmy się na zajęcia z biologii i matematyki. Kolejnym punktem spotkania była integracja w przyszkolnym internacie, w którym mieszkaliśmy.

Drugi dzień pobytu, zaraz po śniadaniu, rozpoczęliśmy od zajęć we wrocławskim ZOO. Potem mogliśmy pójść na wybrany przez nas film w kinie – zdecydowaliśmy się na „Zjawę”. W tym dniu odbyły się również pierwsze warsztaty teatralne pod czujnym okiem pani Małgorzaty Stasiak. Do pokoi wróciliśmy bardzo późno, wzięliśmy szybki prysznic i poszliśmy spać.

Środę rozpoczęliśmy zajęciami z ekonomii, nauki języka hiszpańskiego i chemii. Po pięciu godzinach spędzonych na nauce wróciliśmy do internatu, zjedliśmy obiad i poszliśmy w dalszym ciągu kształcić swoje talenty teatralne. W tym dniu odbyły się również pierwsze zajęcia sportowe na lodowisku i w sali bilardowej. Po zajęciach byliśmy tak zmęczeni, że nikt nie myślał o nocnych pogaduszkach.

Kolejny dzień pozwolił zgłębił naszą wiedzę z historii i sztuki, gdyż razem z panem Kwoką poznawaliśmy Ostrów Tumski, a z panią Rabiegą odwiedziliśmy Muzeum Narodowe. Wieczorem tradycyjnie zajęcia teatralne, następnie sportowe i do łóżek.

Ostatni dzień pobytu (piątek) rozpoczęliśmy próbą generalną przedstawienia, które przygotowywaliśmy przez cały tydzień podczas warsztatów, a które zaprezentowaliśmy przed rodzicami i opiekunami, za co zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami.

Na koniec rozdano nam pamiątkowe dyplomy, nagrody i podziękowania za udział w zimowej edycji projektu edukacyjnego „Po – Mosty Wrocławia” oraz zaproszenie do kontynuowania dalszej nauki w LO nr 14, co odebraliśmy jako ogromne wyróżnienie, bo przypomnę, że jest to jedna z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, która może poszczycić się tegorocznym tytułem Złotej Szkoły dla Najlepszego Liceum w Polsce, który nadawany jest przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” potwierdzającą prestiż najlepszych szkół ponadgimnazjalnych.

Zachęcam młodsze koleżanki i kolegów do brania udziału w tego typu projektach, naprawdę warto…

Gabrysia Iwaneczko – 2c

Reklama
Reklama
?