Świąteczne tradycje na wielkanocnym stole

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury, jak co roku, organizuje przed świętami konkurs na “Najbogatszy w tradycje stół wielkanocny”.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 mszą świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Rynku. Po mszy wszyscy przemaszerują do DOK-u, gdzie będzie można zobaczyć, jakie stoły wielkanocne przygotowali uczestnicy konkursu. W trakcie oglądania wielkanocnych stołów, oprawę muzyczną będzie zapewniać zespół Gieni Dudki.
Prezentacja będzie obejmować przygotowanie stołu, na którym znajdą się symbole świąteczne tj. koszyczek ze święconką i palma, 5 tradycyjnych potraw, w tym wyroby lub wypieki wielkanocne oraz dekoracje, np. stroiki, pisanki.
Komisja wybierze spośród wszystkich uczestników jednego zwycięzcę przyznając mu I nagrodę, może wyróżnić dodatkowo dwóch uczestników przyznając im II i III nagrodę. Za 1. miejsce przysługuje 600 zł, za 2. – 500 zł, a za 3. – 300 zł. Pozostałe reprezentacje otrzymają nagrody pocieszenia w wysokości 100 zł, na częściowe pokrycie wydatków związanych z przygotowaniem prezentacji.
Czas na przygotowanie prezentacji wyznaczono między godz. 8 – 11.40. Ocena prezentacji przewidziana jest w godz. 13-14. Prezentacja stołów dla publiczności potrwa do 15.30, a ogłoszenie wyników zaplanowano po godz. 15.

Fotorelacja z wydarzenia we wtorkowym wydaniu Kuriera Gmin.