Zaniedbany park w Brzegu Dolnym! Co dalej?

Zaniedbany park. Mieszkańcy komentują
Park na osiedlu Fabrycznym wzbudził wiele emocji. Do dyskusji włączyli się Czytelnicy. Publikujemy ich komentarze i dalej pytamy radnych: co z tym parkiem?

Bez ławek, placu zabaw, wygodnych alejek, zapomniany, zdewastowany, idealny dla rozwijania się patologicznych zachowań: picia alkoholu, śmiecenia, chuligaństwa. Niegdyś miejsce dla rodzin, dzieci, kojarzony z dobrą zabawą. Mieszkańcy osiedla Fabrycznego po naszym artykule z ubiegłego tygodnia włączyli się do dyskusji pisząc na profilu FB, co powinno się w nim znaleźć, aby był terenem miłym, czystym, spokojnym. Cytujemy wybrane komentarze.

Sylwia: “Śmietniki i tabliczki, żeby sprzątać po psie. Idąc na spacer trzeba bacznie patrzeć pod nogi. Oczywiście PLAC ZABAW DLA MALUSZKÓW! A Może postawić duży murowany grill, żeby każdy mieszkaniec mógł posiedzieć ze znajomymi przy kiełbasce? Taki grill jest o ile się nie mylę w Starym Dworze. Szachy też były fajne w parku.”

Marzena: “Może uaktywnić bardziej ten małpi gaj, jakaś huśtawka też byłaby tam fajna, taka jak kiedyś dla dorosłych no i większa kontrola bo strach po nocach tam chodzić.”

Agnieszka: “Przydałby się jakiś plac zabaw z piaskownicą  dla małych dzieci, bo ten obok SP nr 5 nie jest dostosowany dla maluchów.”

Anna: “Zróbcie zmiany jak najbardziej tylko pamiętajcie o monitoringu, bo długo to pewnie nie postoi w całości. Może niech policja też baczniej się przygląda.”

Adam: “Te pytania są co 4 lata. Może nie park trzeba zmienić?”

Agata: “Przede wszystkim ławki, śmietniki, plac zabaw w cieniu.”

Marian: “Kamery + patrole policji załatwią sprawę. W czym problem?”

Justyna: “Zdecydowanie potrzebuje zmian i to konkretnych!”

Bożena: “Właśnie ławki. Dużo ławek niekoniecznie w słońcu. Brakuje ich w cieniu. Ludziom, szczególnie starszym, siedzenie w słońcu jest szkodliwe.”

 

Radny Janusz Kawalec komentuje:…
Więcej informacji w najnowszym wydaniu kurier gmin i na eprasa.pl