Reklama
Reklama
Reklama
Advertisement
Reklama
Reklama
Reklama
Pracowite lato „Warzęgowian”

Od 9 do 11 czerwca zespół „Warzęgowianie” przebywał w Buchholz. Wybrali się tam na zaproszenie Janusza Wieluńskiego, prezesa Stowarzyszenia Niemiecko-Polskiego na inaugurację Dni Kultury. Zespół – oprócz programu dolnośląskiego i podhalańskiego – wystąpił też w strojach krakowskich odrestaurowanych przez Stanisławę Augustyniak. Po 25 latach znów zatańczyli krakowiaka w Domu Seniora.
W sierpniu (12-14.08) zespół został zaproszony przez ks. Marka Wojnarowskiego, z którym zaprzyjaźnił się w Łopatynie na Ukrainie przed 5-ciu laty, na 25-lecie konsekracji kościoła w Buchcicach k/Tarnowa. Uroczystości przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na biesiadzie przygrywała grupa MY WE DWOJE z Warzęgowa.
W ubiegłą niedzielę odbyły się przy Klubie Ludowym „Biesiada” II Warzęgowskie Spotkania Kapel „Gra Kapela”. Zespół „Warzęgowianie” wystąpił z programem w strojach krakowskich, a Eugeniusz Opyd wzbogacił kapelę grą na harmonii heligonce.
W kapeli Mariana Kowalskiego „Marciny” z Marcinowa uczestniczył Tomek Kowalski-zwycięzca „Must Be The Music” z żoną i synem Natanem. Marian Kowalski rozbawił publiczność swoimi tekstami i kawałami.
Zespół „Malwy” z Kuraszkowa pod kierownictwem Jerzego Abryckiego wyśpiewał przepiękne piosenki ludowe wzbogacone scenką rodzajową w wykonaniu Eli i Czesława Lipnych. Jerzy Abrycki ubarwił występ satyrą ludową oraz sagą o Gienku Opydzie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki a kapele wygrawerowane karafki-skrzypce wypełnione przepysznym napitkiem.
Na zakończenie muzycy stworzyli wspólną kapelę, biesiadując przy grillu i śpiewając z publicznością znane piosenki ludowe. Tańcom nie było końca.

Reklama
Reklama