Chciał wyłudzić pieniądze na policjanta! Złapali go seniorzy!

Seniorzy nie dali się oszustom – policjantom

Po raz kolejny miejsce miała próba wyłudzenia pieniędzy na osobach starszych. Ci zachowali jednak czujność i nie dali się oszukać złodziejom.

W metodach wyłudzania pieniędzy, głównie wśród osób starszych, prześcigają się co “sprytniejsi” oszuści. Policja podejmuje działania, mające na celu uświadamianie głównym zagrożonym wyłudzaniami, jak w takiej sytuacji powinni się zachować. Organizowane są spotkania-pogadanki z seniorami, przeprowadzane różnego rodzaju akcje. Wiadomym jest fakt, iż najłatwiej oszukać starsze osoby. Funkcjonują tu metody na tzw. wnuczka, który dzwoni z prośbą o pilną pożyczkę.

Tym razem “wnuczkowie” posunęli się dalej – w kilku przypadkach telefon wykonała kobieta podająca się za policjantkę. Podczas rozmowy powiedziała, że potrzebuje pieniędzy, aby ktoś bliski z rodziny osoby starszej nie poniósł konsekwencji. Na szczęście zadziałał zdrowy rozsądek. Osoby te zaalarmowały policję, oczywiście nie doszło też do przekazania pieniędzy oszustom.

Kilka minut po pierwszych zgłoszeniach, policja wydała ostrzeżenia, które przekazano do lokalnych mediów i na portale społecznościowe. Dwa tygodnie temu w rozmowie z Kurierem Gmin, komendant policji Grzegorz Zarwański, mówił, że priorytetem będzie walka z oszustami, gdyż w ostatni czasie sporo ich pojawiło się w gminie Brzeg Dolny. Do tego celu mają być użyte smsy powiadamiające mieszkańców o zagrożeniu oraz współpraca z lokalnymi mediami, które będą na bieżąco informować na swoich portalach społecznościowych o próbach wyłudzania pieniędzy. Tym razem system zadziałał.

e-gazeta!

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl/news/kurier-gmin