Powiatowe derby w Brzegu Dolnym

*Artykuł z Kuriera Gmin opublikowanego 16 maja.

W miniony weekend uwagę kibiców przykuwały powiatowe derby w Brzegu Dolnym, w których mający wciąż okręgowe aspiracje, ale mocno pokiereszowany po pojedynku w Malczycach zespół KP podejmował rywali z Lubiąża. Pierwsza odrzańska fala zakończyła się remisem, ale druga zmyła już dolnobrzeżan, którzy musieli uznać wyższość podopiecznych trenera Mirosława Jabłońskiego. Kto wie, może gdyby lubiążanie nie przespali inaugurującego wiosenne rozgrywki spotkania z malczycką imienniczką i uniknęli potknięcia w Skokowej, to teraz właśnie Odra byłaby najgroźniejszym konkurentem obornickiego Boru w walce o awans.

Wciąż do jesiennej formy nie mogą natomiast powrócić orzeszkowianie, którzy po zimowych kadrowych osłabieniach ciągle szukają pomysłu na swój wiosenny wizerunek. Kłopoty piłkarzy Victorii tym razem wykorzystali ligowi outsiderzy z Białkowa, którzy dzięki zwycięstwu są już bardzo blisko wygrzebania się ze strefy spadkowej. Byleby tylko ich miejsca w dolnych rejonach tabeli nie zajęli piłkarze z Orzeszkowa, gdyż ich przewaga nad degradacyjną strefą niebezpiecznie maleje z tygodnia na tydzień.

Swoich kibiców ponownie nie rozczarowali zawodnicy krzelowskiej Komety, którzy efektownym zwycięstwem nad solidnym Orkanem Borzęcin po raz kolejny potwierdzili swoje A-klasowe aspiracje. Lokalnym rywalom w drodze na wyższy futbolowy szczebel mogli pomóc miłczańscy Spartanie, ale chociaż znakomicie walczyli oni na boisku w Wielkiej Lipie, to jednak kolejny komplet punktów przytulili gracze Sokoła. Bardzo zacięte piłkarskie widowisko oglądaliśmy w Głębowicach, gdzie tamtejszy Zryw podejmował w derby warzęgowski Ruch. Mecz z przytupem rozpoczęli goście, ale miejscowi szybko uporządkowali szyki i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać rezultat meczu, którego losy ostatecznie rozstrzygnęły się tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra.

KLASA A

KP BRZEG DOLNY

– ODRA LUBIĄŻ 0-3 (0-1)

Bramki: P. Ryba (41’), D. Szczerba (65’), B. Kozłowski (+90’);

Żółte kartki: M. Kowalski, J. Kołodziejczyk, J. Iskra, T. Woś oraz P. Płaszczyński, A. Główka;

KP: J. Kołodziejczyk – M. Kowalski, T. Woś (80’ S. Mielczarek), K. Drałus (70’ P. Krawczuk), M. Racki (55’ M. Pomiećko), R. Kalisz, J. Lewański, K. Karbowski, P. Bobkiewicz (55’ J. Iskra), J. Rosa, M. Posłuszny;

ODRA: D. Posacki – J .Szuszfalak, M. Rewak, P. Płaszczyński (73’ K. Jaworski), K. Sawko, P. Wanias (85’ B. Kozłowski), A. Główka, Ł. Piskorski, K. Sołowski (85’ M. Główka), P. Ryba (75’ K. Kasina), D. Szczerba.

Czarni Białków

– VICTORIA ORZESZKÓW 2-1 (1-1)

Bramka: K. Kuliński (31’);

Żółte kartki: K. Kuliński (2), A. Buzdygan, K. Niedzielski;

Czerwona kartka: K. Kuliński (78’);

VICTORIA: Z. Paciorek – M. Kaniecki (82’ M. Rzepka), M. Czochara, A. Ulmaniec, K. Strzemski, D. Adamczak, A. Buzdygan (65’ R. Pawlik), K. Kuliński, K. Miłkowski, K. Orniacki (85’ K. Podbucki), K. Niedzielski.

Pozostałe wyniki: Bór – Pogoń 4-1; Brzeźno – Orla 6-3; Dolpasz – Zjednoczeni 2-1; Orzeł – Malczyce 1-3.

Klasa AWROCŁAW – gr. 1

1.

Bór Oborniki Śl.

20

46

68-22

2.

Odra Malczyce

20

45

57-27

3.

KP BRZEG DOLNY

20

40

46-25

4.

ODRA LUBIĄŻ

20

37

33-22

5.

Orla Korzeńsko

20

32

56-47

6.

Pogoń Miękinia

20

31

39-46

7.

Zjednoczeni Szczepanów

20

29

48-34

8.

VICTORIA ORZESZKÓW

20

28

44-47

9.

Zorza Pęgów

19

24

23-31

10.

Dolpasz Skokowa

20

20

28-54

11.

LZS Brzeźno

20

18

24-45

12.

Czarni Białków

20

16

30-59

13.

Mechanik II Brzezina

19

16

27-32

14.

Orzeł Bukówek

20

14

29-60

21.kolejka (18-19 maja): ODRA – Orzeł Bukówek (sobota, g.15.00); VICTORIAKP (niedziela, g.11.00); Orla – Mechanik II; Zjednoczeni – Czarni; Zorza – Pogoń; Malczyce – Brzeźno; Dolpasz – Bór.

KLASA B

KOMETA KRZELÓW

– Orkan Borzęcin 7-1 (2-0)

Bramki: Ł. Derda (9’), samobójcza (14’), D. Chylak (53’, 76’, 80’), G. Szewczyk (65’), M. Maślejak (66’);

Żółta kartka: M. Maślejak;

KOMETA: M. Łukowicz – P. Szymański (80’ M. Nowak), L. Jończyk (65’ K. Kołb), A. Bekacz, T. Daniel, G. Szewczyk (75’ R. Sawa), M. Głaz (78’ A. Chylak), M. Maślejak (70’ P. Białek), D. Chylak, Ł. Derda, M. Białek.

KS Piotrkowice

– OLIMPIA GODZIĘCIN 1-1 (1-0)

Bramka: K. Lipa (59’);

OLIMPIA: P. Szumiał – P. Waigner, K. Dmytrów, A. Drabik, M. Faron (78’ P. Hawrylczak), M. Igierski, K. Mazur, K. Lipa, D. Lipa, K. Smoliński (83’ J. Drężek), R. Żak.

Sokół II Wielka Lipa

– SPARTA MIŁCZ 1-0 (1-0)

SPARTA: M. Boryczka – M. Socha (46’ M. Urbaniak), K. Heluszka, D. Stróżyński, S. Pęcherski (65’ G. Kozak), P. Zarzycki (75’ P. Matusiewicz), M. Hańczyk, R. Pietras (83’ Z. Grablewski), K. Stefanowski (55’ G. Socha), P. Kozak, P. Pisula.

ZRYW GŁĘBOWICE

– RUCH WARZĘGOWO 2-3 (2-2)

Bramki: K. Łańczak (15’), A. Czuchajewski (43’) oraz J. Kozak (10’), K. Szczerba (11’), D. Małecki (88’);

Żółte kartki: T. Szadej, K. Łańczak;

ZRYW: M. Krajka – J. Kowal (70’ J. Gajewski), G. Bronik, R. Kołodziński (82’ P. Łoziński), Ł. Grynienko, M. Gajewski (65’ M. Przyszlak), A. Czuchajewski, K. Łańczak, D. Uść, T. Szadej (60’ K. Jarosz), Ł. Maślejak;

RUCH: P. Nelec – A. Mordarski (73’ D. Pawłowicz), P. Michułka, M. Grzywacz, K. Borosowski (65’ M. Dłużniewski), M. Kubiak (73’ G. Mikołajczyk), M. Michułka (65’ T. Pogwizd), D. Małecki, J. Kozak (86’ P. Miłuch), R. Sobotka, K. Szczerba.

OSP KRZYDLINA MŁ.

– ORKAN MOJĘCICE 1-4 (0-2)

Bramki: K. Romanowicz (78’) oraz K. Kopczyński (28’), H. Sieradzki (44’, 54’), D. Przybylski (84’);

Żółte kartki: G. Kozak, K. Romanowicz oraz K. Sadowski;

Czerwona kartka: K. Romanowicz (78’);

OSP: M. Gazduła – Ł. Madej, K. Wałęski, M. Kutny, I. Zadarnowski, K. Romanowicz, T. Czernek, D. Sieradzki, M. Andronyk, P. Wiącek (46’ M. Prażuch), G. Kozak (85’ H. Walichnowski);

ORKAN: D. Wróbel – P. Punda, M. Wróbel, E. Halczuk, K. Winiarczyk (80’ K. Madej), K. Sadowski (75’ P. Gołecki), W. Malanowski (46’ K. Lickiewicz), A. Sadowski (65’ A. Pietrzyk), J. Ziółkowski (80’ D. Przybylski), H. Sieradzki, K. Kopczyński (80’ K. Punda).

Dąb Kuraszków

– HEROSI STARY WOŁÓW 1-4 (1-1)

Bramki: K. Praczyk (22’), M. Berestecki (46’, 61’), I. Pawłowski (50’);

Żółte kartki: K. Praczyk, E. Uść (2), Daniel Kasprzyk;

Czerwona kartka: E. Uść (74’);

HEROSI: M. Jaguś – K. Dziubiński, M. Dziubiński, Daniel Kasprzyk, K. Praczyk, M. Idczak, Paweł Ignasiak, I. Pawłowski, M. Berestecki (75’ M. Dudek), J. Kornaj, E. Uść.

Pozostałe wyniki: Lech – Odra 4-0.

Klasa BWROCŁAW – gr. 1

1.

KOMETA KRZELÓW

20

55

86-23

2.

Sokół II Wielka Lipa

20

47

62-27

3.

Orkan Borzęcin

20

41

68-44

4.

Lech Barkowo

20

34

65-36

5.

OLIMPIA GODZIĘCIN

20

32

50-35

6.

SPARTA MIŁCZ

20

30

65-44

7.

Odra Uraz

20

29

37-46

8.

RUCH WARZĘGOWO

20

28

52-61

9.

Dąb Kuraszków

20

26

55-46

10.

KS Piotrkowice

20

24

48-40

11.

ORKAN MOJĘCICE

20

17

33-87

12.

HEROSI STARY WOŁÓW

20

16

46-71

13.

ZRYW GŁĘBOWICE

20

16

41-70

14.

OSP KRZYDLINA MŁ.

20

6

24-101

21.kolejka (19 maja): OLIMPIAKOMETA (g.11.00); SPARTAZRYW (g.17.00); RUCHHEROSI (g.11.00); MOJĘCICE Sokół II (g.11.00); Borzęcin – OSP (g.14.00); Lech – Dąb; Odra – Piotrkowice.

KLASA C

KS BRZEG DOLNY

– FC Budziszów 13-3 (7-1)

Bramki: S. Radzijewski (2’, 7’, 31’, 60’), M. Czyżowicz (5’, 11’, 42’, 86’), S. Węglarz (45’), M. Sierota (67’, 74’), M. Taurogiński (79, 85’);

Żółta kartka: S. Radzijewski;

KS: S. Siwek – K. Ziółkowski, M. Tomela, D. Jóźwik, Ł. Radzijewski, M. Sierota (77’ D. Stawiski), S. Węglarz (80’ K. Wojtyło), D. Skoczeń, M. Kowal (75’ M. Taurogiński), S. Radzijewski, M. Czyżowicz.

Klasa CŚroda Śląska

1.

KS BRZEG DOLNY

12

34

77-15

2.

Pogoń Dębice

11

24

43-15

3.

Czarni Kulin

12

20

40-42

4.

Błyskawica II Lenartowice

11

18

38-33

5.

Piast Przedmoście

11

12

21-47

6.

Iskra Proszków

11

10

23-33

7.

Solen Zabłoto

11

8

23-35

8.

FC Budziszów

11

2

16-61

13.kolejka (19 maja, g.16.00): Iskra Proszków – KS.

1.LIGA OLDBOY’S

Oldboy’s Brochów

– OLIMPIA GODZIĘCIN 0-3 (0-1)

Bramki: G. Niciński (17’, 55’), P. Bolkowski (43’);

OLIMPIA: K. Tyszkowski – K. Kubiasiak, P. Biernacki, R. Żak, K. Dmytrów, B. Wlaźlak, P. Tkaczyk, T. Woś, P. Bolkowski, J. Manuszewski, G. Niciński – M. Kudryński, R. Szmyd.

1.LIGA – WROCŁAW

1.

PKS Łany

16

39

40-11

2.

Śląsk Wrocław

16

32

51-26

3.

Włókniarz Wrocław

15

30

50-33

4.

Moto-Jelcz Oława

16

30

42-37

5.

OLIMPIA GODZIĘCIN

16

27

34-28

6.

Polonia Jaszowice

16

25

27-27

7.

Polar Wrocław

16

17

25-33

8.

Pogoń Oleśnica

16

17

31-48

9.

Polonia Trzebnica

16

15

26-35

10.

Lotos Gaj Oławski

16

15

22-43

11.

Pogoń Syców

15

13

21-32

12.

Oldboy’s Brochów

16

11

16-32

17.kolejka (20 maja, g.18.00): OLIMPIA – PKS Łany.

Na listę strzelców w dolnobrzeskim meczu tygodnia wpisał się Dawid Szczerba, który w tym spotkaniu był mocnym ogniwem swojej drużyny.