Czarni Kondratowice- KP BRZEG DOLNY 0-3 walkower

KP BRZEG DOLNY- Zachód Sobótka 4-2 (1-1)

Bramki: D. Bąkowicz (42’), P. Włodarczewski (47’, 82’), Ł. Derda (90’);

Żółta kartka: P. Włodarczewski;

KP: J. Kołodziejczyk – M. Zawisza, S. Mazur, T. Klewek, D. Bąkowicz, K. Drałus (84’ T. Daniel), R. Kalisz, J. Mazur, K. Stawiski (70’ O. Samborski), P. Włodarczewski, Ł. Derda.

Piłkarze z Sobótki przyjechali do Brzegu Dolnego jak po swoje i od samego początku starali się przejąć całkowitą kontrolę nad spotkaniem. Gospodarze nie zamierzali jednak chować się za podwójną gardą i liczyć na odrobinę szczęścia w kontrataku, lecz od samego początku podjęli rękawice, próbując samemu pokierować całym spektaklem. Niestety, już w pierwszym kwadransie defensywa KP popełniła błąd, który wykorzystał grający jeszcze kilkanaście miesięcy temu w barwach dolnobrzeskiej drużyny Norbert Pierzga. Trafienie to zdawało się umacniać gości w przekonaniu o własnej dominacji, które sprawiło, iż chyba poczuli się zbyt pewni siebie. Tymczasem gospodarze mimo niepowodzenia na początku dalej kontynuowali swój pomysł na to spotkanie i jeszcze przed przerwą kilka razy poważnie zagrozili bramce rywala. Jedną z dogodnych sytuacji wykorzystał Damian Bąkowicz i oba zespoły schodziły na przerwę z identycznym dorobkiem.

Druga odsłona rozpoczęła się udanie dla dolnobrzeżan i po uderzeniu z dystansu i „wyplutej” przez golkipera Zachodu piłki jako pierwszy dopadł Paweł Włodarczewski, w chwilę później pewnie posyłając ją do siatki bramki rywali. W tym momencie przyjezdni naprawdę już poczuli, iż punktowa zdobycz wymyka im się z rąk i zarówno na boisku jak i ławce zrobiło się trochę nerwowo. Gwoździa do futbolowej trumny gości z Sobótki wydawało się, iż w 82.min. wbił P. Włodarczewski, ale w kolejnej za chwilę niefrasobliwości w defensywie zespół KP zapłacił kontaktową bramką i znowu zrobiło się nerwowo. Ostatnie minuty pojedynku to prawdziwy horror, którego narrację zepsuł jednak na chwilę przed końcowymi napisami Łukasz Derda, pieczętując dość niespodziewane, ale w pełni zasłużone zwycięstwo drużyny KP.

Pozostałe wyniki: 20.kolejka: Czarni – Olimpia 1-0; Piast – Żórawina 6-0; Zachód – Dolpasz 4-2; Polonia T. – Energetyk 2-0; Zjednoczeni – Widawa 3-0; Polonia Śr.Śl. – Wratislavia 1-1; Strzelinianka – Brożec 4-0; 21.kolejka: Strzelinianka – Czarni 0-1; Brożec – Polonia Śr.Śl. 0-3; Wratislavia – Zjednoczeni 1-1; Widawa – Polonia T. 0-2; Dolpasz – Piast 1-5; Żórawina – Olimpia 1-1; Energetyk – pauza.

22.kolejka (29 kwietnia): Piast Żerniki – KP BRZEG DOLNY (g. 15.00), Strzelinianka – Polonia Śr.Śl., Czarni – Żórawina, Olimpia – Dolpasz, Zachód – Energetyk, Zjednoczeni – Brożec, Polonia T. – Wratislavia, Widawa – pauza.