Grad medali

 

Sztuki walki są dyscypliną sportu, która w ostatnich latach mocno goni w rankingach popularności futbol. Praca nad własnymi umiejętnościami w tej dziedzinie okazuje się bardzo atrakcyjną propozycją dla wielu młodych ludzi, którzy z wielkim zaangażowaniem zgłębiają nie tylko tajniki samej sportowej rywalizacji na macie, ale i filozofię związaną z dalekowschodnią szkołą. Dowody tego mieliśmy w kwietniu na parkiecie wołowskiej hali, kiedy to do rywalizacji w 9.Otwartym Międzynarodowym Pucharze Goju Ryu – WKF Wołów CUP ‘2017 stanęło blisko 300 młodych adeptów karate z 18 klubów. W tej wyjątkowej pod względem frekwencji imprezie udział wzięli reprezentanci Klubu Karate Goju Ryu Shuseikan z sekcji w Wołowie, Wińsku i Orzeszkowie. Wielu z tych młodych sportowców swoją przygodę ze sportami walki rozpoczęło stosunkowo niedawno, ale progres ich umiejętności jest zauważalny gołym okiem.

[reklama]

Na początku przyjrzyjmy się występom zawodników wołowskich, którzy znakomicie wykorzystali atut własnej hali i w wielu z pośród 69 rozegranych konkurencji stanowili o ich wysokim poziomie. Prawdziwą multimedalistką kwietniowych zmagań okazała się Milena Pietryszyn, która sięgnęła aż po 3 medale. Największy sukces stał się jej udziałem w Kata (rocznik 2006-07), sięgając w tej konkurencji po złoty medal. Kolejne dwa srebrne krążki wołowianka do swojego dorobku dorzuciła w Kumite drużynowym i indywidualnym, stając się w ten sposób jedną z bardziej wyrazistych postaci tej imprezy. Bardzo dobre zawody na swoim koncie zaliczyła również Róża Michalska (2006-07), sięgając po srebrny medal w Kumite drużynowym oraz brązowy w Kata. Najlepszym zawodnikiem na torze sportowych przeszkód okazał się Oskar Górecki (2008-09), od początku zdradzający duży sportowy talent. W gronie medalistów znalazła się jeszcze kilku zawodników wołowskiej sekcji: Julia Rycerz (2006-07) sięgnęła po srebro w Kumite drużynowym oraz brąz w Kata, Oliwia Lorenc (2007-08) – zdobyła srebro na torze przeszkód i brąz w Kihon, Martyna Sierota (2006-07) wywalczyła srebro w Kata, Filip Kowalik (2008-09) wywalczył brązowy medal na torze przeszkód. Na najniższym stopniu turniejowego podium dwukrotnie stanęła Natalia Szechnicka (2002-03), sięgając po medale w Kata i Kumite indywidualnym, a jej rezultat skopiowały jeszcze Maja Hossa (2006-07) w Kata oraz Kumite drużynowym oraz Hanna Kalinicka (2008-09), kończąc brązowymi medalami występy na torze przeszkód i Fantomie. Brązową zdobycz do dorobku sekcji dorzucili jeszcze Wiktoria Wasiłek (2006-07), znakomicie prezentując swoje umiejętności w Kata oraz Miłosz Pietryszyn (2002-03) w tej samej konkurencji.

[reklama]
Sekcja karate Goju Ryu najdłużej na naszym terenie funkcjonuje w Wińsku i z tej sekcji po medale sięgnęło 7 zawodników. Do zwycięstw swoich sympatyków zdążyła już przyzwyczaić Monika Kozak (2002-03), która i tym razem nie rozczarowała, a złoty krążek na jej szyi zawisł po finałach w Kumite drużynowym. Jej łupem na wołowskiej macie padły także srebrne krążki w Kumite indywidualnym oraz Kata. Najlepszą w Kata okazała się Natalia Smolara (2004-05), po złoty medal sięgnął również Jakub Awgul (2006-07) w Kata, a do swojego dorobku dorzucił on jeszcze srebrne krążki w Kihon oraz Fantom+2. W gronie zwycięzców kwietniowej rywalizacji znalazł się także Miłosz Szymanowicz (2004-05), okazując się bezkonkurencyjnym w Kata, a do swojego dorobku dorzucił on także brązowy krążek w Kumite drużynowym. Po dwa medale na wołowskiej macie sięgnął Filip Kozyra (2004-05) – zdobyty w Kata miał kolor srebrny, zaś brązowy w Kumite drużynowym. Na drugim stopniu podium stanęła Julia Jodłowska (2004-05) w Kata, a medalowy dorobek wińszczan zamknęła Lena Skibińska (2008) w tej samej konkurencji.
Sukcesami mogą pochwalić się już zawodnicy z najmłodszej naszej powiatowej sekcji karate, która od niedawna działa w Orzeszkowie. W kwietniowej imprezie prawdziwy popis swoich umiejętności dał Michał Świrski (2006-07), który sięgnął aż po cztery medale – złoto zdobył w Fantomie, na drugim stopniu podium stanął w Kata, a brązowymi krążkami zakończył swoje występy w Kihon oraz Fantom+2. Sukcesów orzeszkowianinowi pozazdrościł jego brat – Maciej Świrski (2008), ale i on należał do wyróżniających się zawodników sekcji, a to znalazło odzwierciedlenie w złotym medalu w Kata oraz brązowym w Fantomie. Dwukrotnie na podium stawał także Julia Radyk (2008), która w swoich występach zdobyła srebro w Fantomie+2 i brąz w Fantomie. Dobre wrażenie pozostawiła po sobie również Natalia Kamińska (2008-09), kończąc z brązowym medalem na szyi swój występ w Kumite indywidualnym.

Kwietniowa impreza okazała się więc nie tylko pełnym sukcesem organizacyjnym, ale nasi reprezentanci mogli pochwalić się również w znaczących osiągnięciach sportowych, które zamknęły się liczbą 43 zdobytych medali. Gratulujemy i czekamy na kolejne udane występy naszych powiatowych adeptów karate.