W poprzedni weekend do walki o ligowe punkty przystąpiła kolejna ekipa siatkarek z Brzegu Dolnego. Tym razem zawodniczki Rokity wystartowały w rywalizacji młodziczek, a pierwsze spotkanie zespołów toczących eliminacyjne boje w grupie E odbyło się w Strzelinie. Pierwszą konfrontacją turnieju był pojedynek gospodyń z Diablicami i to przyjezdne lepiej weszły w ten mecz. Od samego początku ton wydarzeniom na parkiecie nadawały dolnobrzeżanki i pierwsza partia tego spotkania nie miała właściwie historii, ponieważ nasz zespół szybko odjechał na bezpieczną punktową odległość, a później ani na moment nie spuścił ręki z pulsu tego fragmentu gry, kończąc zasłużonym i pewnym zwycięstwem (25:11). W drugim secie siatkarki Rokity nie zwalniały tempa i bardzo szybko rozwiały ewentualne nadzieje rywalek na odrobienie strat, gdyż również w tej części gry to nasz zespół zdecydowanie dominował, pewnie krocząc po wyraźne zwycięstwo zarówno w secie (25:13), jak i w meczu (2-0).
W drugim pojedynku strzelińskiego turnieju poprzeczka sportowych wymagań powędrowała mocno w górę, gdyż po drugiej stronie siatki stanęły zawodniczki trzeciej ekipy wrocławskiego Impelu. Podobnie jak ich starsze koleżanki, Gwardzistki są faworytkami całych zmagań, co potwierdziły już na starcie. Dolnobrzeżanki długo starały się przeciwstawiać konkurentkom, ale te były nie tylko bardzo uważne w obronie, ale i niezwykle skuteczne w ofensywie, dzięki czemu cały czas w drodze do zwycięstwa były o krok lub dwa przed Diablicami (17:25). W drugiej partii naszym siatkarkom nie udało się odwrócić losów spotkania, a dominacja wrocławianek stawała się coraz większa. Z każdą kolejną udaną akcją zawodniczki Impelu nabierały impetu i na zwycięskim szlaku nie zatrzymały ich ani nasze siatkarki (13:25 w drugim secie), a później równie wyraźnej porażki doznały strzelińskie Tygrysice.
Po siatkarskiej wyjazdowej sesji w Strzelinie w ostatnią niedzielę gospodyniami starć młodziczek o kolejne rankingowe oczka były zawodniczki Rokity, a oprócz nich na naszym parkiecie walczyły jeszcze dziewczyny z Wrocławia i Świdnicy. Drugi turniej rozpoczął się od ponownego starcia dolnobrzeżanek z rówieśniczkami z Impelu i tym razem Diablice w pełni wykorzystały atut własnego parkietu, nie popełniały już tylu prostych błędów, a swoją dobrą dyspozycję utrzymały przez całe spotkanie. W obu partiach siatkarska walka szła na przysłowiowe noże i żadna ze stron nie oddała łatwo żadnego punktu. W decydujących momentach obu setów więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Rokity, świętując po ostatnim skutecznym ataku w pełni zasłużone zwycięstwo nad wymagającym rywalem. Niestety, sportowy fart przestał sprzyjać gospodyniom w meczu zamykającym niedzielny turniej, gdyż po wyrównanej walce ostatecznie musiały uznać wyższość konkurentek ze Świdnicy (0-2; w setach do -22 i -23).

LIGA MŁODZICZEK – gr. E
1. Impel III Wrocław 4 7 6-3
2. ROKITA BRZEG D. 4 6 4-4
3. Polonia Świdnica 2 3 3-2
4. Tygrysy Strzelin 2 2 0-4

Za tydzień nasze młodziczki będą mogły odetchnąć od ligowej rywalizacji, gdyż we Wrocławiu o kolejne punkty oprócz zawodniczek Impelu walczyły będą jeszcze dziewczęta ze Świdnicy i Strzelina.