Mistrzowski finisz

W zeszłym tygodniu w Jastrzębiej Górze spotkali się młodzi szachiści, aby przy planszach rozegrać pomiędzy sobą pojedynki, których stawką były miejsca w finale Mistrzostw Polski juniorów. Zmagania młodych strategów toczyły się w 8 grupach, a w stawce chłopców do lat 11 mogliśmy liczyć na dobry występ grającego pod szyldem wrocławskiej Polonii wołowianina Filipa Nowaka. W jego kategorii znalazło się 41 konkurentów, a miejsc premiowanych awansem było zaledwie 4.

Półfinałowe konfrontacje nasz reprezentant rozpoczął od zwycięstwa, ale w kolejnych dwóch konfrontacjach dzielił się punktami z konkurentami, w czego wyniku obsunął się nieco w dół rankingu, czyli na pozycje nie dające finałowej klasyfikacji. Uczestnicy listopadowej rozgrywki mieli do rozegrania 9 rund, a przez dłuższy czas rywalizacji Filip – choć prezentował się bardzo dobrze, to jednak nie na tyle, aby zapewnić sobie pewną pozycję w czubie tabeli, ale jego strata do awansujących pozycji nie była duża.

W 4.rundzie wołowianin zainkasował kolejny pewny punkt, ale następne dwa dni rywalizacji przyniosły mu zaledwie pół oczka, i do finału zrobiło się dość daleko, choć strata do rankingowego topu ciągle nie była wielka. Na finiszu rywalizacji w Poloniście obudził się jednak prawdziwy szachowy lew i w 3 ostatnich konfrontacjach zaliczył komplet zwycięstw, dzięki czemu z dorobkiem 6,5pkt. nie tylko wywalczył awans na finałową imprezę, ale okazał się najlepszym szachistą swojej kategorii w Jastrzębiej Górze.

Gratulujemy i czekamy na równie udane partie w rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z całej Polski.