Piłka nożna, klasa A i B. Walka o awans nabrała rumieńców

Jeszcze tylko jedna seria spotkań pozostała do zakończenia rozgrywek na poziomie klasy A i B. O ile na niższym poziomie wszystko jest rozstrzygnięte, to na tym wyższym na samym finiszu walka o awans nabrała rumieńców i to za sprawą ekipy z Brzegu Dolnego. Szkoda, że w rezultacie wcześniejszych potknięć ekipa KP jest poza główną grą, ale to właśnie nasi futboliści rozdają w tej rozgrywce karty, a te nie najlepiej poszły w ostatnią niedzielę graczom obornickiego Boru. Podopieczni trenera Krystiana Januszewskiego przewodzili stawce niemal od samego startu i po zimowych wzmocnieniach wydawali się murowanym kandydatem do ostatecznego zwycięstwa. Tymczasem wiosna okazała się dla nich workiem pełnym zaskoczeń – i to tych nie najprzyjemniejszych. Oto bowiem po porażce na płycie dolnobrzeskiego obiektu oborniczanie osunęli się w tabeli, a ponieważ ich konkurenci z Malczyc poradzili sobie z zawodnikami korzeńskiej Orli, to teraz Odra płynie wysoką falą do klasy okręgowej. Ostatnia kolejka i mecz w Obornikach Śl. zapowiada się więc arcyciekawie.

KLASA A

KP BRZEG DOLNY

– Bór Oborniki Śl. 2-1 (1-1)

Bramki: P. Włodarczewski (10′), S. Delczyk (51’-samobójcza);

Żółta kartka: M. Pomiećko;

KP: J. Kołodziejczyk – M. Kowalski (75’ J. Iskra), P. Biernacki, T. Woś, D. Wielichowski (60’ F. Kubala), M. Racki, M. Cygan, J. Mazur, P. Włodarczewski (85’ D. Ciochoń), K. Zaguła (35’ M. Pomiećko), P. Bobkiewicz (65’ H. Skrzek).

ODRA LUBIĄŻ

– Zorza Pęgów 2-1 (0-0)

Bramki: K. Sawko (63’), D. Szczerba (70’);

Żółta kartka: M. Rewak;

ODRA: D. Posacki – J. Szuszfalak, M. Rewak, K. Kupiec, K. Sołowski, Ł. Piskorski, G. Gryzan (50’ P. Wanias), P. Ryba (50’ K. Sawko), A. Główka (87’ P. Płaszczyński), M. Główka, D. Szczerba (75’ B. Kozłowski).

VICTORIA ORZESZKÓW

– Pogoń Miękinia 0-1 (0-1)

Żółta kartka: D. Sareło (2), K. Podbucki;

Czerwona kartka: D. Sareło (70’);

VICTORIA: Z. Paciorek – K. Strzemski, A. Ulmaniec, M. Czochara, A. Buzdygan, R. Pawlik, D. Adamczak, M. Rzepka, K. Miłkowski, D. Sareło, K. Podbucki.

Pozostałe wyniki: Dolpasz – Brzeźno 3-3; Czarni – Orzeł 3-0; Zjednoczeni – Mechanik II 2-3; Malczyce – Orla 4-2.

Klasa AWROCŁAW – gr. 1

1.

Odra Malczyce

25

60

76-32

2.

Bór Oborniki Śl.

25

58

88-28

3.

KP BRZEG DOLNY

25

50

55-34

4.

ODRA LUBIĄŻ

25

47

50-30

5.

Pogoń Miękinia

25

43

54-57

6.

Zjednoczeni Szczepanów

25

41

63-41

7.

Orla Korzeńsko

25

36

68-66

8.

VICTORIA ORZESZKÓW

25

34

57-65

9.

Mechanik II Brzezina

25

26

50-52

10.

Zorza Pęgów

25

25

31-50

11.

Dolpasz Skokowa

25

25

34-64

12.

Czarni Białków

25

21

41-71

13.

LZS Brzeźno

25

19

35-67

14.

Orzeł Bukówek

25

14

29-76

26.kolejka (22-23 czerwca): Orla Korzeńsko – ODRA (sobota, g.15.00); Orzeł Bukówek – KP (niedziela, g.11.00); Zorza Pęgów – VICTORIA (niedziela, g.11.00); Pogoń – Zjednoczeni; Bór – Malczyce; Brzeźno – Czarni; Mechanik II – Dolpasz.

KLASA B

KOMETA KRZELÓW

– Dąb Kuraszków 6-3 (4-1)

Bramki: D. Chylak (5’, 24’, 45’, 74’), M. Maślejak (8’), A. Marcinkowski (81’);

Żółta kartka: G. Szewczyk;

KOMETA: N. Golec – K. Kołb (65’ R. Sawa), A. Bekacz, L. Jończyk, P. Szymański, P. Białek (85’ D. Wilk), A. Marcinkowski, M. Maślejak, D. Chylak, Ł. Derda, M. Białek (82’ M. Nowak).

ORKAN MOJĘCICE

– SPARTA MIŁCZ 0-8 (0-4)

Bramki: M. Urbaniak (20’, 38’, 44’, 47’, 82’, 84’), G. Socha (35’), K. Jelec (49’);

Żółta kartka: J. Ziółkowski;

ORKAN: S. Raczak – M. Wróbel, E. Halczuk, P. Punda, D. Wróbel, P. Gołecki, K. Punda (46’ P. Konon), W. Malanowski (60’ D. Przybylski), K. Lickiewicz (70’ K. Kopczyński), K. Sadowski, J. Ziółkowski;

SPARTA: M. Boryczka – G. Kozak, K. Heluszka, R. Pietras, K. Stefanowski, D. Grablewski, M. Hańczyk, K. Jelec (60’ P. Cieśliński), G. Socha (55’ M. Socha), P. Kozak (65’ Z. Grablewski), M. Urbaniak.

OLIMPIA GODZIĘCIN

– HEROSI STARY WOŁÓW 5-2 (2-2)

Bramki: P. Waigner (25′), K. Lipa (43’), T. Borowski (58’, 89’), A. Drabik (77’) oraz M. Berestecki (5′), I. Pawłowski (34’);

Żółte kartki: M. Igierski, P. Hawrylczak;

OLIMPIA: P. Szumiał – M. Igierski (51’ A. Lewocki), P. Waigner (75’ P. Hawrylczak), M. Faron, K. Dmytrów (62’ A. Drabik), R. Żak, D. Koreń, S. Skrzek, P. Jurków (60’ Paweł Smoliński), D. Lipa (57’ T. Borowski), K. Lipa (85’ J. Drężek);

HEROSI: M. Jaguś – K. Dziubiński, M. Dziubiński, R. Pietralik, Daniel Kasprzyk, Paweł Ignasiak, M. Idczak, I. Pawłowski, M. Berestecki, A. Smolarek (48’ M. Dudek), R. Żarczyński.

Orkan Borzęcin

– RUCH WARZĘGOWO 6-4 (1-1)

Bramki: D. Małecki (18′), S. Ziółkowski (50’, 66’, 81′);

Żółte kartki: R. Sobotka (2), D. Małecki (2);

Czerwone kartki: R. Sobotka (+90’), D. Małecki (+90’);

RUCH: P. Nelec – A. Mordarski, M. Dłużniewski, M. Grzywacz, G. Mikołajczyk, K. Borosowski (26’ P. Miłuch), J. Kozak, T. Pogwizd, D. Małecki, R. Sobotka, S. Ziółkowski.

Odra Uraz

– ZRYW GŁĘBOWICE 2-0 (1-0)

Żółte kartki: K. Oczek, K. Łańczak, M. Gajewski;

ZRYW: M. Krajka – J. Kowal, M. Kuczyński (82’ J. Charzewski), K. Oczek, M. Gajewski, G. Bronik, K. Jarosz (75’ K. Teślak), D. Gajewski (55’ K. Krawczyk), K. Łańczak, D. Uść, P. Łoziński (60’ D. Maciela).

KS Piotrkowice

– OSP KRZYDLINA MŁ. 9-0 (3-0)

OSP: M. Gazduła – I. Zadarnowski (70’ P. Wiącek), R. Dąbrowicz, K. Wałęcki, M. Kutny, P. Rewak, H. Walichnowski (60’ T. Grudkowski), M. Andronyk, D. Żołądziejewski, D. Sieradzki, M. Prażuch.

Pozostałe wyniki: Lech – Sokół II 0-3.

Klasa BWROCŁAW – gr. 1

1.

KOMETA KRZELÓW

25

68

114-31

2.

Sokół II Wielka Lipa

25

62

83-31

3.

Orkan Borzęcin

25

51

107-55

4.

SPARTA MIŁCZ

25

43

88-50

5.

Lech Barkowo

25

41

79-48

6.

OLIMPIA GODZIĘCIN

25

41

67-46

7.

Odra Uraz

25

38

46-63

8.

RUCH WARZĘGOWO

25

34

69-80

9.

Dąb Kuraszków

25

32

70-65

10.

KS Piotrkowice

25

30

64-54

11.

HEROSI STARY WOŁÓW

25

20

60-91

12.

ZRYW GŁĘBOWICE

25

20

49-85

13.

ORKAN MOJĘCICE

25

17

36-113

14.

OSP KRZYDLINA MŁ.

25

6

29-148

26.kolejka (22-23 czerwca): OSPKOMETA (sobota, g.15.00); Dąb – MOJĘCICE (sobota, g. 17.00); Odra – HEROSI (niedziela, g. 14.00); ZRYW – Lech (niedziela, g. 14.00); SPARTA – Borzęcin (niedziela, g. 14.00); RUCHOLIMPIA (niedziela, g.14.00); Sokół II – Piotrkowice.

1.LIGA OLDBOY’S

Polar Wrocław

– OLIMPIA GODZIĘCIN vo. 3-0

1.LIGA – WROCŁAW

1.

PKS Łany

21

52

53-15

2.

Śląsk Wrocław

22

45

70-37

3.

Włókniarz Wrocław

21

37

60-46

4.

Moto-Jelcz Oława

21

36

47-46

5.

OLIMPIA GODZIĘCIN

22

31

41-44

6.

Polonia Jaszowice

21

31

38-42

7.

Pogoń Syców

21

28

36-35

8.

Polar Wrocław

22

28

39-42

9.

Pogoń Oleśnica

21

24

47-61

10.

Lotos Gaj Oławski

21

22

31-55

11.

Polonia Trzebnica

22

18

32-49

12.

Oldboy’s Brochów

21

14

22-44

Paweł Włodarczewski otworzył rezultat niedzielnej konfrontacji w Brzegu Dolnym, w której piłkarze KP po raz drugi w tym sezonie ograli rywali z Obornik Śl. i tym razem wysadzili ich z fotela lidera.