Przed Mikołajem

Sympatycy zapasów z naszego powiatu mogą już powoli ostrzyć apetyty na kolejne sportowe święto, jakim co roku jest Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy, który w tym roku obchodził będzie okrągłe urodziny.

Zawody te od wielu już lat przyciągają na swój start liczną grupę entuzjastów rywalizacji na macie, a ich zmagania nie tylko dostarczają samym zawodnikom i ich kibicom wielu emocji, ale również stoją na bardzo wysokim poziomie. To dzięki tej imprezie wielu młodych ludzi poznało uroki zapaśniczej rywalizacji, czy choćby nieco bardziej zainteresowało się tym sportem. Należy przypuszczać, że podobnie będzie w tym roku, gdyż wysokiego poziomu imprezy nie gwarantują już wyłącznie zaproszeni goście, ale i nasi reprezentanci.

Potwierdzenie rosnących umiejętności reprezentantów wołowskiego Wiatru mieliśmy w ostatni weekend października w podpoznańskich Komornikach, gdzie rozegrano finały Mistrzostw Polski Młodzików. Zawody tego szczebla skupiają na swym starcie całą krajową czołówkę uzdolnionych zawodników, a w gronie blisko 200 entuzjastów zapasów znalazła się dwójka naszych reprezentantów, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Ze zmiennym szczęściem w mistrzowskiej imprezie wystartował Mateusz Oberg (kat.85kg), który na komornickiej macie zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ale w starciach z bardzo wymagającymi konkurentami zwycięstwo nie zawsze było po jego stronie i ostatecznie zakończył zawody na 7.pozycji, co uznać należy za co najmniej dobry wynik. O wiele głośniej i dłużej komentowano występy drugiego z wołowian Dawida Dąbka (42), który znakomicie przebrnął przez walki eliminacyjne i zapewnił sobie miejsce w półfinale październikowych zmagań. Niestety, w walce o ścisły finał uznać musiał wyższość konkurenta, ale mimo tej porażki na zakończenie zawodów na jego szyi zawisł brązowy medal. Obu zawodnikom należą się za ten występ duże słowa uznania i miejmy nadzieję, że ich talenty będą się nadal rozwijać i już niebawem dostarczą nam oni kolejną porcję pozytywnych, sportowych emocji.

Wymieniona wyżej dwójka to jednak nie jedyne nasze klubowe nadzieje na udane występy w trakcie grudniowych zawodów na parkiecie wołowskiej hali. Spore nadzieje kibice tej dyscypliny sportu wiązać mogą także z innymi młodymi sportowcami, którzy w ostatnim czasie sprawdzili swoją formę na zawodach w Lewinie Kłodzkim. Turniej ten ma również swoją bogatą historię i na jego matach spotyka się niemal cała regionalna czołówka. W gronie tym w ostatniej imprezie zabłysły także wołowskie talenty, wśród których ostateczne zwycięstwo stało się udziałem: Weroniki Zalewskiej (55kg/kat. dzieci), Jakub Piotrowski (30/dzieci), Magdalena Stec (57/młodziczki), D. Dąbek (47/młodzicy) oraz Krzysztof Cieślak (100/młodzicy). Z medalami zaś do domów wracali: Aleksandra Gaj (25/dzieci/2.miejsce), Oliwia Kaźmierczak (33/dzieci/2.), Piotr Wichman (43/dzieci/2.), Klaudia Kindrat (57/młodziczki/2.), Jakub Ostropolski (53/młodzicy/3.), Szymon Wijatyk (59/młodzicy/3.) i M. Oberg (85/młodzicy/2.).

Wszystkie aktualne wiadomości sportowe z naszego powiatu znajdziecie w każdym wydaniu Kuriera Gmin.