Udana inauguracja

Występy Wiktorii – jako całokształt, można potraktować jako najlepsze osiągnięcie zawodniczki z Brzegu Dolnego, ale najbardziej spektakularne pojedyncze sukcesy stały się udziałem Apolonii i Jana Szumacherów, którzy w swoich występach na dystansie 100m motylkowym sięgnęli po srebrne medale.

Na wspomnienie zasługują jeszcze udane występy Zuzanny Dąbrowskiej, dla której był to debiut na tak silnie obsadzonej imprezie. Być może przed którymś ze startów, stojąc na słupku poczuła drżenie kolan, ale w wodzie nie było już po niej widać choćby cienia tremy, a można nawet przypuszczać, że dreszcz sportowej rywalizacji dodał jej skrzydeł i w znakomitym stylu zaliczyła swój tak poważny, pierwszy sportowy egzamin. Mocne wejścia do pływackiego towarzystwa zaliczyły w Osiecznicy również Martyna Denys i Aurelia Nowak, którym konkurencja nie odebrała rezonu i w swoich występach udowodniły drzemiący w nich potencjał.

 

Ogólnie lutowe zawody można uznać za wszech miar za udane. Z jednej strony rywalizacja stała na wysokim poziomie, a w gronie bardzo wymagających konkurentów nasi reprezentanci uzyskali kilka ciekawych rezultatów, których komplet prezentujemy w tabeli.