Wygrane i porażki w klasie A i B

Na boisku lidera ligowych punktów szukali gracze lubiąskiej Odry i chociaż początek był bardzo obiecujący, gdyż po trafieniu Dawida Szczerby to nasz zespół objął prowadzenie, to w kolejnych minutach gospodarze pokazali, że nie przypadkowo zajmują miejsce na szczycie ligowego rankingu. Stroną zdecydowanie dominującą była drużyna Sokoła, która udokumentowała swoją przewagę czterema golami i choć w końcówce futbolówka zatrzepotała w siatce smoleckiej bramki, to jednak zasłużony komplet punktów pozostał przy liderze.

Z wyjazdowego zwycięstwa cieszyli się natomiast dolnobrzeżanie, którzy z kompletem punktów powrócili z Bogdaszowic. W starciu z tamtejszą Ambrozją nasz zespół utrzymał dyscyplinę w defensywie i dwukrotnie potrafił skutecznie zaatakować, co w sobotnim starciu wystarczyło do futbolowego sukcesu.

Niezawodny Michał Piechuta dał natomiast zwycięstwo orzeszkowianom w Marszowicach, ale nie dotrwał do zakończenia pojedynku, gdyż na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem arbitra opuścił murawę z czerwonym kartonikiem.

Wyjazd do Gądkowic nie udał się natomiast piłkarzom krzelowskiej Komety, którzy w pojedynku z Plonem wyraźnie przegrali pierwszą odsłonę i chociaż po wznowieniu gry efektownie poderwali się do walki, to jednak gospodarze po szybkiej stracie dwóch goli potrafili uporządkować szyki i ponownie przejąć kontrolę nad spotkaniem oraz jego rezultatem.

Nerwowo było w niedzielę w Miłczu, gdzie tamtejsi Spartanie do samego końca walczyli o zwycięstwo w starciu z barkowskim Lechem. Gospodarze dwukrotnie tracili dwubramkową zaliczkę, ale w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na stronę lidera przeważył Piotr Zarzycki. Futbolowy dreszczowiec swoim kibicom zafundowali również piłkarze dolnobrzeskiego KS, którzy wprawdzie kontrolowali pojedynek z LKS Paniowice, ale w 2.połowie cały czas wynik wysiał na włosku i przypadkowa akcja mogła pozbawić gospodarzy zwycięstwa. Miłą niespodziankę w Borzęcinie sprawili Olimpijczycy, ale na pozostałych B-klasowych frontach niespodzianek już nie było i nasze drużyny znalazły się pod mocnym ostrzałem.

W poniedziałek (4 listopada, godz.19.30) jesienną rywalizację na boisku w Brzegu Dolnym zakończą weterani z Godzięcina. Ekipą, która może wysadzić Olimpijczyków z fotela wicelidera są właśnie oldboy’s z Łan, więc pojedynek zapowiada się naprawdę interesująco.

KLASA Agrupa 1.

Ambrozja Bogdaszowice

– KP BRZEG DOLNY 0-2 (0-1)

Bramki: A. Kołodziej (40’), K. Zimny (72’);

Żółte kartki: T. Woś, M. Żebrowski;

KP: J. Kołodziejczyk – P. Biernacki, W. Biruk (46’ K. Zimny), M. Racki, T. Woś, K. Karbowski (80’ M. Kudryński), A. Kołodziej (85’ J. Iskra), J. Mazur, M. Pomiećko, M. Żebrowski, P. Bobkiewicz.

Sokół Smolec

– ODRA LUBIĄŻ 4-2 (2-1)

Bramki: D. Szczerba (2’), B. Szluga (74’-samobójcza);

Żółte kartki: S. Ostapyshen, P. Główka, K. Rutowicz;

ODRA: Z. Paciorek – J. Szuszfalak, K. Kupiec, P. Wanias (55’ K. Rutowicz), J. Ferenc, P. Główka (85’ B. Kozłowski), M. Mostipan, S. Ostapyshen, P. Ryba (60’ K. Sołowski), D. Szczerba, A. Główka.

Spartan Marszowice

– VICTORIA ORZESZKÓW 1-2 (0-0)

Bramki: M. Piechuta (66’, 79’);

Żółte kartki: M. Piechuta (2), B. Niedzielski;

Czerwona kartka: M. Piechuta (89’);

VICTORIA: J. Nowaczyk – B. Niedzielski, K. Strzemski, K. Partyka, A. Ulmaniec, A. Buzdygan (86’ Ł. Bagiński), D. Adamczak, Ł. Chachlowski (65’ K. Orniacki), W. Baraś, M. Rzepka, M. Piechuta.

Pozostałe mecze: Porcelana – Mechanik II 3-3; Zjednoczeni – Galakticos 0-3; Puma – Muchobór 2-2; Pogoń – Osiek 1-2.

KLASA AWrocław 1.grupa

1.

Sokół Smolec

10

30

45-5

2.

Galakticos Solna

10

28

38-3

3.

ODRA LUBIĄŻ

10

18

33-22

4.

VICTORIA ORZESZKÓW

10

16

18-29

5.

KP BRZEG DOLNY

10

16

18-16

6.

Ambrozja Bogdaszowice

10

15

20-16

7.

LZS Osiek

10

15

24-24

8.

Mechanik II Brzezina

10

14

35-27

9.

Zjednoczeni Szczepanów

10

14

22-20

10.

Spartan Marszowice

10

12

24-29

11.

Porcelana Ciechów

10

11

22-41

12.

Muchobór Wrocław

10

8

21-31

13.

Pogoń Miękinia

10

3

13-42

14.

Puma Pietrzykowice

10

1

12-40

11.kolejka (2-3 listopada): KP – Spartan Marszowice (sobota, 14.00); VICTORIA – Porcelana Ciechów (sobota, 15.00); ODRA – Muchobór Wrocław (niedziela, 14.00); Galakticos – Sokół; Mechanik II – Zjednoczeni; Osiek – Ambrozja; Puma – Pogoń.

KLASA Agrupa 2.

Plon Gądkowice

– KOMETA KRZELÓW 7-2 (5-0)

Bramki: A. Marcinkowski (46’), M. Maślejak (47’);

Żółte kartki: M. Maślejak (2), P. Szymański, M. Zioła, M. Białek;

Czerwona kartka: M. Maślejak (85’);

KOMETA: M. Łukowicz – A. Bekacz (7’ B. Przyszlak), P. Białek (70’ M. Przyszlak), P. Szymański, T. Daniel (75’ K. Kołb), M. Zioła, G. Szewczyk (46’ R. Sawa), D. Bekacz, M. Maślejak, A. Marcinkowski, M. Białek.

Pozostałe mecze: Błysk – Dolpasz 9-1; Zorza – Iskra 0-0; Sokół II – Brzeźno 1-0; Bór – Orla 4-3; Sparta – Łozina 2-3; Barycz – Burza 0-2.

KLASA AWrocław 2.grupa

1.

Burza Godzieszowa

10

30

63-7

2.

Bór Oborniki Śl.

10

28

49-12

3.

Błysk Kuźniczysko

10

25

48-12

4.

KS Łozina

10

22

26-20

5.

Plon Gądkowice

10

19

42-20

6.

Orla Korzeńsko

10

16

26-29

7.

Sokół II Wielka Lipa

10

12

12-21

8.

Barycz Milicz

10

10

21-24

9.

Sparta Skarszyn

10

9

23-41

10.

Zorza Pęgów

10

9

12-31

11.

Iskra Pasikurowice

10

8

19-25

12.

Dolpasz Skokowa

10

7

20-51

13.

LZS Brzeźno

10

6

12-32

14.

KOMETA KRZELÓW

10

3

15-65

11.kolejka (3 listopada): KOMETA – Barycz Milicz (11.00); Iskra – Bór; Burza – Błysk; Orla – Sparta; Brzeźno – Plon; Dolpasz – Zorza; Łozina – Sokół II.

KLASA Bgrupa 1.

SPARTA MIŁCZ

– Lech Barkowo 5-4 (3-2)

Bramki: D. Uść (9’, 42’), K. Stefanowski (21’), K. Jelec (50’), P. Zarzycki (+90’);

SPARTA: W. Pelikan – S. Pęcherski, M. Hańczyk, R. Pietras, K. Stefanowski (60’ A. Korcz), P. Hryszkiewicz (80’ P. Cieśliński), K. Jelec, D. Uść, D. Stróżyński, P. Kozak, P. Zarzycki.

KS BRZEG DOLNY

– LKS Paniowice 2-1 (2-1)

Bramki: D. Skoczeń (23’), M. Czyżowicz (41’);

KS: B. Malewicz – R. Gierczyk, A. Kuzaj, M. Kozieł (69’ S. Węglarz), M. Maćkowiak, D. Skoczeń (62’ M. Kowal), R. Budzyński, S. Radziejewski, M. Czyżowicz, D. Stawiski (81’ Ł. Radzijewski), M. Tomela.

Orkan Borzęcin

– OLIMPIA GODZIĘCIN 0-3 (0-0)

Bramki: K. Lipa (60’, 72’), D. Lipa (89’);

OLIMPIA: P. Szumiał – M. Igierski (50’ Paweł Smoliński), M. Faron, A. Drabik, D. Koreń, P. Waigner (46’ N. Narmatov), K. Praczyk, Daniel Kasprzyk (70’ D. Lipa), T. Borowski (60’ K. Mazur), K. Lipa (75’ P. Hawrylczak), K. Kopczyński.

Dąb Kuraszków

– RUCH WARZĘGOWO 2-1 (1-1)

Bramka: K. Romanowicz (44’);

Żółte kartki: M. Grzywacz, D. Morawski;

RUCH: A. Gwiazdowski – D. Morawski, P. Michułka, M. Grzywacz, G. Mikołajczyk, M. Pawłowicz, K. Romanowicz, J. Kozak (67’ M. Dłużniewski), M. Michułka (55’ T. Kuc), R. Sobotka, D. Małecki.

ZRYW GŁĘBOWICE

– KS Piotrkowice 0-7 (0-3)

ZRYW: M. Krajka – Ł. Grynienko, J. Kowal, M. Graczyk, B. Konopski, M. Gajewski, T. Kaczmarek, G. Bronik, J. Charzewski, J. Książkiewicz, D. Maciela.

Avia Ozorowice

– HEROSI STARY WOŁÓW 5-0 (1-0)

HEROSI: M. Jaguś – K. Dziubiński, K. Bury, K. Dembowski, M. Dziubiński, R. Szymczyszyn (46’ J. Czekański), M. Dudek, D. Idczak (55’ H. Walichnowski), B. Goch, H. Bała, M. Idczak (60’ R. Żarczyński).

ORKAN MOJĘCICE

– Odra Uraz 0-3 (0-2)

Żółte kartki: K. Lickiewicz, J. Ziółkowski, K. Sadowski, W. Malanowski;

ORKAN: A. Mirecki – E. Halczuk (78’ K. Sadowski), P. Punda (80’ Ł. Małecki), M. Wróbel, K. Madej, S. Przydatek (67’ D. Przybylski), A. Franczukowski (75’ A. Pietrzyk), K. Lickiewicz, S. Raczak, K. Dziedzic (46’ J. Ziółkowski), R. Harwas (60’ W. Malanowski).

KLASA AWrocław 2.grupa

1.

SPARTA MIŁCZ

10

26

40-16

2.

KS BRZEG DOLNY

10

22

39-14

3.

KS Piotrkowice

10

21

33-15

4.

Avia Ozorowice

10

21

51-20

5.

OLIMPIA GODZIĘCIN

10

19

26-13

6.

Lech Barkowo

10

19

33-20

7.

Orkan Borzęcin

10

16

39-26

8.

Odra Uraz

10

15

18-15

9.

Dąb Kuraszków

10

13

28-29

10.

LKS Paniowice

10

8

17-28

11.

RUCH WARZĘGOWO

10

8

19-35

12.

ZRYW GŁĘBOWICE

10

4

12-39

13.

HEROSI STARY WOŁÓW

10

4

7-50

14.

ORKAN MOJĘCICE

10

3

9-51

11.kolejka (3 listopada): OLIMPIA Avia Ozorowice (11.00); Lech Barkowo – BRZEG DOLNY (11.00); RUCHZRYW (11.00); KS Piotrkowice – SPARTA (14.00); LKS Paniowice – MOJĘCICE (14.00); HEROSI – Dąb Kuraszków (14.00); Odra – Borzęcin.