W minionym tygodniu kibice wołowskiego MKP mogli dwukrotnie obejrzeć swoich pupili w akcji. Środowy pojedynek w Pucharze Polski zakończył się niepowodzeniem, choć nasz zespół momentami prowadził naprawdę wyrównaną grę z wyżej notowanym rywalem ze Żmigrodu. W sobotę natomiast wołowianie zainkasowali komplet „oczek” w spotkaniu z Bystrzycą, choć… najważniejsze są mimo wszystko punkty.

MKP WOŁÓW – Bystrzyca Kąty Wr. 3-0 (1-0)
Bramki: A. Marcinkowski (5’), P. Janus (48’), M. Matković (80’-karny);
Żółte kartki: A. Marcinkowski – 2, D. Adamczak, T. Harwas, G. Kazimierowicz;
Czerwona kartka: A. Marcinkowski (54’);
MKP: A. Walczak – G. Urbaniak, D. Adamczak, D. Zalewski (82’ S. Czyżowicz), S. Śniechowski, G. Kazimierowicz (90’ K. Kowaluk), K. Tabak (90’ D. Skoczeń), T. Harwas (46’ P. Janus), K. Ramiączek (65’ B. Bania), A. Marcinkowski, J. Rosa (46’ M. Matković).

Po remisie przywiezionym z Gaci wołowscy kibice liczyli na pewny komplet punktów w starciu na własnym boisku z Bystrzycą Kąty Wr. Początek spotkania z całą pewnością ich nie rozczarował, gdyż już pierwsza ofensywna akcja przyniosła gospodarzom powodzenie, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Adrian Marcinkowski. Szybkie otwarcie, jak można było przypuszczać ustawiło spotkanie, ale od tego momentu jego przebieg był jednak zgoła dziwny. Oto bowiem wołowianie zamiast szybko poszukać kolejnego trafienie i posłać rywali na przysłowiowe deski, zupełnie stracili koncept, a przewagę zyskali gracze Błyskawicy, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Artura Walczaka, ale ten po raz kolejny spisywał się bez zarzutu, strzegąc bramki MKP z dużą dozą szczęścia. Wraz z upływem kolejnych minut na murawie robiło się nerwowo, co zaowocowało sporą ilością żółtych kartek, z których jedna miała po przerwie swoją czerwoną konsekwencję. W ostatnich minutach przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę impet gości nieco osłabł, a miejscowi z każdą kolejną chwilą zdawali się odzyskiwać futbolową inwencję, dzięki czemu obraz gry się wyrównał, choć powodów do większej ekscytacji aktorzy tego spektaklu jego widzom nie dostarczyli.
Na początku drugiej połowy piłkarska fortuna ponownie uśmiechnęła się do wołowian i po egzekucji rzutu wolnego pośredniego na listę strzelców wpisał się Paweł Janus. Kiedy wydawało się, że meczowy scenariusz pisze się już pod dyktando gospodarzy drugi żółty kartonik obejrzał A. Marcinkowski i przez ponad pół godziny nasi gracze musieli radzić sobie bez kapitana. W tej części gry nie dali się już zepchnąć do tak głębokiej defensywy i grający w liczebnej przewadze piłkarze Bystrzycy właściwie nie mieli czystych okazji do zdobycia kontaktowego gola. Losy spotkania rozstrzygnął w 80.min. Mateusz Matković, okazując się bezbłędnym egzekutorem „wapna”.
– Trzeba powiedzieć, że nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec MKP Krzysztof Tabak. – Po szybko zdobytym prowadzeniu od razu uwierzyliśmy, że pojedynek jest już wygrany, tymczasem goście nie zrezygnowali z walki i do końca pierwszej połowy przeżywaliśmy naprawdę ciężkie chwile. Po przerwie sytuacja się nieco uspokoiła i w znacznie większym stopniu kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku, czego nie zmieniła nawet czerwona kartka dla A. Marcinkowskiego. Reasumując, odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo i to cieszy, ale jego styl pozostawia sporo do życzenia.

Pozostałe wyniki: Sokół W.L. – Bielawianka 0-1; Orzeł Z. – Sokół M. 1-0; Piast – Polonia-Stal 1-0; Pogoń – Kobierzyce 0-0; Karolina – Foto-Higiena 1-2; Orzeł S. – Wiwa 1-3; Unia – Victoria 2-0.

1. Foto-Higiena Gać 19 53 53-18
2. Polonia-Stal Świdnica 19 35 30-19
3. Unia Bardo 19 33 43-32
4. Pogoń Oleśnica 19 32 32-25
5. Wiwa Goszcz 19 32 41-26
6. MKP WOŁÓW 19 31 34-28
7. Bielawianka Bielawa 19 29 34-24
8. Orzeł Ząbkowice Śl. 19 27 27-28