Reklama

Hala sportowa i stołówka szkolna w Wińsku były areną kolejnego sportowego wydarzenia. Do Gimnazjum im. Jana Pawła II przyjechali byli reprezentanci naszej kadry w siatkówce – Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski, prowadzący na co dzień Akademię Siatkówki.

Na spotkanie przyszli i przyjechali uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z terenu całej gminy. Mistrzowie rozmawiali z uczniami o znaczeniu sportu w życiu każdego z nas oraz o korzyściach jakie może przynieść sport z punktu widzenia lokalnych społeczności.

archiwum1 archiwum2 archiwum3

– Pochodzę z małego miasta na północy Polski, wokół upadły PGR, matka była pielęgniarką, ojciec długotrwale bezrobotny. Ja dzięki siatkówce zwiedziłem cały świat – powiedział Łukasz Kadziewicz do młodzieży. – Wielu moich kolegów umarło albo siedzą w więzieniu. Spotkałem na swojej drodze wspaniałego nauczyciela wf, który pomógł mi uwierzyć w siebie. Zazdroszczę wam tej hali, tej młodości i tego, że w waszym życiu jeszcze wszystko jest możliwe – podkreślił mistrz.

W programie wizyty nie zabrakło oczywiście zajęć siatkarskich. Uczniowie klas 4-6

z Wińska, Krzelowa, Orzeszkowa i Głębowic mieli okazję wziąć udział w pokazowej lekcji

z mistrzami. Po treningu nasi reprezentanci stwierdzili, że dzieci z gminy Wińsko wyjątkowo dużą potrafią i są chętne do ćwiczeń. To znaczy, że zajęcia w-f traktowane są poważnie, a atut w postaci takiej wspaniałej hali sportowej jest nie do przecenienia.

Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski nie byliby sobą, gdyby nie porozmawiali

ze wszystkimi uczniami. Po zajęciach w hali udali się na spotkanie z gimnazjalistami

w stołówce szkolnej, gdzie rozmawiali o ich planach na przyszłość i o tym jak oni sami odnajdują się po zakończeniu kariery sportowej. Najpierw oczywiście zjedli stołówkowy obiad

Wójt Gminy Wińsko Jolanta Krysowata – Zielnica zapowiedziała: – To nie koniec spotkań z naszymi mistrzami, a dopiero początek działań, które mają rozwijać pasje sportowe na terenie gminy Wińsko. Zapraszam wszystkich uczniów do kontynuowania nauki w naszym gimnazjum.

Menadżer sportu gminy Wińsko, Olgierd Pogorzelec, zdradził, iż osób zainteresowanych spotkaniem z siatkarzami było o wiele więcej, ale nie można było wszystkich zaprosić ze względu na bezpieczeństwo w hali. Dodał, że największe talenty wywodzą się z mniejszych miejscowości, a obecność kadrowiczów w naszych szkołach, pozwoli młodym osobom uwierzyć, że wszystko zależy od ich determinacji i pracy.

Kadziewicz i Siezieniewski przyjadą za miesiąc (we wtorek 15 marca) i przeprowadzą trening z 6-klasistami w godzinach popołudniowych. Na trybuny zapraszamy wszystkich: młodzież, rodziców, obecnych i przyszłych uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku, w którym wkrótce powstanie klasa sportowa piłkarsko-siatkarska.

mw

Reklama
Reklama
?