Reklama

Jakub, Natalia, Łukasz, Mateusz i Maks mieszkają w Wińsku, uczą się w liceum i chcą pokazać swoim rówieśnikom, że można bawić się bez używek. Organizują spotkania z osobami kiedyś uzależnionymi, a za pomocą filmików na Facebooku chcą przekonują do życia bez “wspomagaczy”. Swoją akcję społeczną “No drugs? No problem” zgłosili do olimpiady “Zwolnieni z Teorii”.

Jakub, Natalia, Łukasz, Mateusz i Maks - organizatorzy akcji. Pokazują lepszy sposób na spędzanie czasu niż używki
Jakub, Natalia, Łukasz, Mateusz i Maks – organizatorzy akcji. Pokazują lepszy sposób na spędzanie czasu niż używki

“Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

Młodzi mieszkańcy Wińska: Kuba Kędzierski, Natalia Badecka, Łukasz Szulik, Mateusz Dudek i Maks Gajewski usłyszeli o olimpiadzie i zdecydowali się zgłosić, organizując akcję społeczną “No drugs? No problem”, pokazującą jak można cieszyć się życiem, realizować się bez używek.

–  Beneficjentami naszego projektu są uczniowie klas 1-3 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku, zaproszeni goście oraz wszyscy chętni. Wybraliśmy tę grupę ze względu na duży odsetek osób mający kontakt z używkami. Możemy to potwierdzić z własnego doświadczenia oraz corocznych ankiet przeprowadzanych przez nauczycieli. Okres gimnazjum, to czas kiedy nie potrafimy jeszcze zdecydować kim tak naprawdę jesteśmy i chcemy być. Imponuje nam brawura, chcemy spróbować życia. W ostatnich latach spotkania z policją, czy np. byłymi narkomanami, to już rzadkość w naszej byłej szkole. Uważamy, że poprzez kontakt z takimi osobami, poglądy wińszczańskiej młodzieży mogą się zmienić, a dodatkowo spotkanie będzie ciekawe i nikt nie będzie się na nim nudził – mówi Jakub Kędzierski, lider projektu.

Twórcy, w ramach swojej akcji chcą zorganizować m.in. spotkanie z kimś, kto był uzależniony, ale wyszedł z nałogu.

–  Uważamy, że właśnie takie inicjatywy mogą zmienić poglądy naszych przyjaciół. Jesteśmy pewni wykonania zaplanowanego zadania, ze względu na bliskie kontakty z osobami chętnymi do współpracy przy propagowaniu życia bez używek – przekazuje Jakub.  Szacujemy, że w zorganizowanym przez nas spotkaniu z byłym narkomanem oraz prelekcji policjanta z psem tropiącym weźmie udział łącznie 300 osób. Główny cel to uświadomienie uczestnikom korzyści płynących z życia bez używek. Nie będziemy zabraniać, tylko pokazywać lepszy sposób na spędzanie czasu – podsumowuje.

Młodzi wińszczyźnianie chcą również nakręcić filmik propagujący zabawę i życie bez wspomagaczy.

–  Na ferie zaplanowaliśmy wyjazd do Zieleńca, gdzie nakręcimy kilka scenek. Podczas wyjazdu będziemy pod opieką rodziców Mateusza i Maksa. Jesteśmy także pasjonatami motoryzacji i jeździmy na motocyklach przystosowanych do naszego wieku, więc nagranie filmiku z naszych motocyklowych przygód to żaden problem – przekazuje lider projektu.

Wspieramy akcję i zachęcamy do udziału w spotkaniach organizowanych przez grupę. O wszystkich inicjatywach związanych z projektem “No drugs? No problem” będziemy informować na łamach naszego Tygodnika oraz na naszej stronie internetowej www.kuriergmin.pl

archiwum (19)

 

Olimpiada “Zwolnieni z Teorii”

W ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, uczestnicy organizują akcję społeczną. Działanie ułatwia interaktywny portal, a swoją pomoc oferują doświadczeni mentorzy. Wszyscy, którym uda się dokończyć projekt, dostają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności. Najlepsi zostają wyróżnieni prestiżowymi tytułami. Pierwsza edycja olimpiady ruszyła w 2014 roku. W ubiegłym roku w olimpiadzie wzięło udział 7000 osób. Do organizatorów co roku trafia ponad 300 projektów, w których bierze udział ponad 500 000 osób.

Każdy finalista “Zwolnionych z Teorii” zostaje Alumnem Social Wolves. Jeśli ukończy się projekt uczestnicy zostają dołączani do grona młodych ludzi, których wyróżnia głód sukcesu i skuteczność działań oraz poczucie odpowiedzialności za swoje otoczenie. Takich osób jest już 1,5 tys.

Po zakończeniu olimpiady dalej można  realizować projekty społeczne w ramach ZWZT. Za każdą z tych aktywności otrzymuje się  punkty doświadczenia. Im więcej doświadczenia, tym większe szanse na ofertę płatnego stażu oraz więcej dostępnych pozycji na stale poszerzającej się liście korzyści klubowicza. Wiele bardzo znanych firm daje ulgi w rekrutacji bądź przyjmują na płatne staże osoby, które wykazały się w “Zwolnionych z Teorii”, są to m.in.: Polska Rada Biznesu, Microsoft, PZU, McKisney&Company.

 

 

Reklama
Reklama
?