Reklama
Reklama

11566W budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wińsku od stycznia działa darmowa pomoc prawna. Sprawdź, w jakich przypadkach możesz liczyć na wsparcie.

Z pomocy mogą skorzystać osoby do 26. roku życia i osoby po 65. roku życia. Oprócz tego osoby, którym w 2015 roku zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej, weterani, kombatanci, osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny oraz osoby zagrożone klęską żywiołową, katastrofą naturalną lub awarią techniczną.

Tematyka, w której można otrzymać bezpłatną pomoc prawną, to: sprawy rodzinne, cywilne, karne, prawo rodzinne, ubezpieczenia, podatki, administracja, przygotowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Prawnik pomoże sporządzić odpowiednie pisma urzędowe, ale bez uwzględnienia pisma procesowego.

Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw podatkowych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego oraz spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia działalności.

W  Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej punkt nieodpłatnej pomocy prawnej mieści się na piętrze, pokój  nr 1.

Harmonogram działania punktu pomocy prawnej:

poniedziałek – od godz. 15.00 do godz. 19.00

wtorek –  od godz. 9.00 do godz. 13.00

środa –  od godz. 15.00 do godz. 19.00.

 

Reklama
Reklama
?