Czterech młodych napadło na Egipcjanina w Wołowie. Trafili do aresztu za pobicie na tle rasistowskim

Młodzi mężczyźni napadli na wracającego z pracy przechodnia. Powodem ataku była przynależność narodowa obywatela Egiptu. Napastnicy najpierw obrażali go wulgarnymi słowami, a gdy ten uciekał pobili go. Trzech z nich trafiło do aresztu.-

– Pokrzywdzony, mieszkaniec Wołowa, obywatel Egiptu, wracając z pracy w godzinach nocnych został zaczepiony przez czterech młodych mężczyzn wracających z imprezy – mówi st. sierż. Marzena Pawlik KPP w Wołowie. Młodzi mężczyźni kierowali w jego stronę wyzwiska, które wskazywały, że powodem ataku jest przynależność narodowa oraz inny kolor skóry. Kiedy poszkodowany zaczął uciekać, napastnicy dogonili go i pobili. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ręki oraz kolana.
Bezpośrednio po zdarzeniu pełniący służbę funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali czterech młodych agresorów: 24-latka i trzech 17-latków.

Wszyscy po wytrzeźwieniu zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wołowie, gdzie usłyszeli zarzut m.in. znieważenia słowami powszechnie uznanymi za obelżywe z powodu przynależności rasowej tj. z art. 257 Kodeksu Karnego oraz z art. 159 Kodeksu Karnego dotyczący bójki lub pobicia z użyciem broni, noża lub innego niebezpiecznego narzędzia.

Decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołowie wobec trójki mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.