Reklama
Reklama

 

Przedstawiamy sylwetki kandydatów w Plebiscycie z kategorii Kultura.

Kategoria: Nadzieja Roku

Martyna Turowska
Martyna Turowska

Martyna Turowska (KGK.14): Jest uczennicą ZSP w Lubiążu. Rozwija swój talent wokalny uczestnicząc w różnych konkursach. W październiku tego roku otrzymała wyróżnienie w kategorii gimnazjum na konkursie Piosenki Zmieniającej Życie. W ubiegłym roku brała udział w konkursie Piosenki Patriotycznej w Brzegu Dolnym otrzymując wyróżnienie. Swoje osiągnięcia zawdzięcza ludziom, którzy zajmują się muzyką na co dzień – Grzegorzowi Kucharczykowi oraz Małgorzacie Szumniak. Jest również uczestniczką zajęć nauki gry na gitarze. Swym śpiewem i grą wspiera szkolne oraz lokalne uroczystości.

 

 

Mali Warzęgowianie
Mali Warzęgowianie

Mali Warzęgowianie(KGK.15): Zespół dziecięco-młodzieżowy “Małe  Warzęgowo” powstał jako zespół 4-osobowy cztery lata temu. Dziś liczy już kilkanaście osób i  kultywuje tradycje ludowe zapoczątkowane  przez  zespół Warzęgowianie. Od  lipca  2015 roku realizuje program “Narodowa Nuta” z  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. “Małe Warzęgowo” bierze  udział w  wielu lokalnych wydarzeniach kulturalnych, uświetniło dotąd  m.in.   Dożynki Gminne w Warzęgowie czy Międzynarodowe  Zawody Zapaśnicze.

 

 

Miriam Muńko
Miriam Muńko

Miriam Muńko (KGK.16): Energiczna 12-latka, ucząca się na co dzień w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła już w przedszkolu, jako mała dziewczynka. Tańczy nieprzerwanie od 6-7 lat. Styl, w którym się specjalizuje, to hip hop, ale szkoli się również w innych technikach tanecznych, aby być tancerzem wszechstronnym. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów solowych, w duecie oraz z grupą taneczną Traf, w której tańczy. Niedawno zajęła 2 miejsce w kategorii SOLO STREET DANCE 12-15 lat oraz 1 miejsce w duecie w tej samej kategorii na XXIII Świdnickim Festiwalu Tańca. Na XXII Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle w kategorii HIP HOP DUET 12-15 lat OPEN zdobyła 2 miejsce. Pomimo młodego wieku taniec jest dla niej wielką pasją, sposobem na życie, z którego czerpie nieprawdopodobną radość i energię.

 

 

Julia Collin
Julia Collin

Julia Collin(KGK.4): aktorka ma 12 lat, jest uczennicą klasy 6A Szkoły Podstawowej w Wińsku. Interesuje się aktorstwem, recytatorstwem, gra na pianinie oraz uczęszcza na zajęcia zumby. Brała udział w wielu konkursach, gdzie odnosiła sukcesy, między innymi: Tuwim Dzieciom, Z Mitologią Na Ty, Wiersze Znane I Lubiane – Czerwony Kapturek Szuka Księcia, Aniołowie Są Wśród Nas.

 

 

 

Aleksandra Mazur
Aleksandra Mazur

Aleksandra Mazur(KGK.17):  uczennica I klasy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła 2 w Wińsku. Uzdolniona wokalnie i instrumentalnie, wzięła udział w konkursie dolnośląskim piosenki zmieniającej życie w Lubiążu, w którym zajęła razem z koleżankami III miejsce w kategorii “zespoły”, oraz w konkursie powiatowym piosenki patriotycznej w Brzegu Dolnym, w którym zajęła I miejsce w kategorii “soliści”, II miejsce w kategorii tymowskie kolędowanie na przeglądzie kolęd.

 

 

 

Adam Andrzejak
Adam Andrzejak

Adam Andrzejak(KGK.18):  Jego pasją jest hip-hop (nawijka, pisanie tekstów). Zaczęło się od 6 klasy podstawówki, gdy Zaczął słuchać hip-hopu, a już dwa lata później wraz z kolegą pojechał na konkurs “Piosenki Patriotycznej” w Brzegu Dolnym, gdzie zajęli II miejsce. Od tego czasu zaczął przelewać swoje myśli na kartki, jak i również próbował nagrywać u “ziomeczka” Byka, w jego jeszcze amatorskim studiu. Adam ma zamiar kontynuować swoją działalność w Rapgra.com i ją rozwijać. Adam współprowadzi kanał na YouTube Studio Byku.

 

 

 

wiktoria bekaczWiktoria Bekacz(KGK.19):  dziewczynka wszechstronnie uzdolniona wokalno-taneczno-plastycznie. Uczennica 4 klasy Szkoły Podstawowej w Krzelowie. Do szkoły poszła o rok wcześniej. Wiktoria tworzy układy taneczno-ruchowe. Należy do chóru prowadzonego przez Marię Bigus, prywatnie uczy się gry na gitarze w Wińsku oraz chodzi na naukę tańca w Ścinawie.

 

 

 

 

 

Weronika Sakowska
Weronika Sakowska

Weronika Sakowska(KGK.20):  Weronika ma 9 lat, jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie. Od zawsze lubiła malować. Brała udział w różnych konkursach plastycznych. Jej pierwszym dużym osiągnięciem było zdobycie 1 nagrody w patriotycznym konkursie z okazji 11 listopada. Następnym osiągnięciem było 1 miejsce w konkursie szkolnym “Moja ulubiona bajka”. Weronika zaczęła rozwijać swój talent chodząc na zajęcia plastyczne do domu kultury i nauki w Wołowie.

   

 

 

 

 

Konrad Mikrut
Konrad Mikrut

Konrad Mikrut(KGK.21): uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym za rozwijanie swojej pasji, jaką jest muzyka. Konrad śpiewa, komponuje, pisze teksty. Swój dorobek artystyczny prezentuje w festiwalach i akcjach charytatywnych.

 

 

 

 

Patryk Baranowski
Patryk Baranowski

Patryk Baranowski(KGK.22): uczeń Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym. Patryk jest jednym z trzech członków lokalnego zespołu hip hopowego “Siódmy blok” . W ostatnim czasie utwór zespołu “Sobą być” jest jedną z propozycji listy przebojów Radia Eska, w audycji “Gorąca 20 Radia Eska”. Ponadto zespół podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną “My Music Group” celem promowania stworzonego przez nich utworu. Swój dorobek prezentują na stronie YouTube, festiwalach, akcjach charytatywnych.

 

 

 

 

 

Kamil RępińskiKamil Rępiński(KGK.23):  uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym. Kamil jest bardzo uzdolniony muzycznie. Sam tworzy scenariusze uroczystości, które prezentowane są na terenie szkoły. W listopadzie zajął I miejsce w konkursie piosenki patriotycznej organizowanej przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury.

 

Kategoria: Wydarzenie artystyczno- kulturalne

RapKonektor V
RapKonektor V

RapKonektor V(KGK.24): To niewątpliwie największe wydarzenie muzyczne w powiecie. Na występ O.S.T.R. – legendy polskiej sceny rap wraz z całą świtą najlepszych składów z całego kraju do parku Wołowskiego Ośrodka Kultury przybyło blisko tysiąc fanów. Wydarzenie wzbogacone zostało dodatkowymi atrakcjami w postaci pokazów oraz warsztatów graffiti. Całość stworzyła niepowtarzalny klimat, którego nie powstydziłyby się najlepsze festiwale hiphopowe w kraju. Rapkonektor jest zasługą nieformalnej grupy mieszkańców Anonymous Music-oholics, którzy są pomysłodawcami i organizatorami tego wydarzenia.

 

 

 

 

Space of Sound 4
Space of Sound 4

 Space of Sound 4, 4 lipca 2015 Krzelów (koncert muzyki house) (KGK.25):Space of Sound jest cykliczną imprezą tworzona przez sześcioosobową nieformalną grupę z Krzelowa i okolic. Jako pasjonaci muzyki elektronicznej (trance, house, techno) postanowili wspólnie utworzyć imprezę na której mogą zaprezentować to co najlepsze w powyższych gatunkach muzycznych. Jak mówią, robią to z pasją i nie chcą zarabiać ale zaprezentować uczestnikom wyszukane brzmienia oraz świetlny show. SoS 4 miało zaszczyt gościć jednego z najlepszych Dj-ów w Polsce a mianowicie V-Valdiego, pomysłodawcę oraz współorganizatora Electrocity w Lubiążu a obecnie rezydenta klubu Pacha w Poznaniu. Ten rok obfitował w niespodzianki dla gości w postaci drugiej małej sceny gdzie można było posłuchać “cięższej muzyki”. Na tej scenie gwiazdą był Dj Drador z Wrocławia. Impreza odbiła się pozytywnym echem nie tylko w powiecie ale i daleko poza nim. Przybyli do nas goście z takich miejscowości jak, Lubin, Ścianawa, Góra, Rawicz czy Polkowice (nie wymieniam naszych powiatowych miejscowości).

 

Akcja charytatywna “Pomóżmy Mariuszowi stanąć na nogi”(KGK.26): Ta oddolna, społeczna akcja w ciągu dwóch dni zgromadziła kilkaset osób, które chciały pomóc. Wszystkie pieniądze zebrane podczas imprezy – 28 976,04 zł,  zostały przekazane na rehabilitację i specjalistyczny sprzęt dla sparaliżowanego Mariusza Poręby, mieszkańca Brzegu Dolnego. Wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, m.in.: bieg dla amatorów i sportowców, maraton jazdy na rowerkach stacjonarnych, trzygodzinny maraton tańców w rytmach latynoamerykańskich, koncert charytatywny, na którym wystąpili Lucyna Drabik i Krzysztof Januś. Organizatorem była firma FitStyle – fitness is my life.

 

GŁOSOWANIE: SMS o treści KGK.x (x to indywidualny numer przypisany do każdego z kandydatów) pod numer 71051. Koszt to 1,23 zł z VAT. Co tydzień na łamach Kuriera Gmin prezentujemy aktualne wyniki głosowania.

 

Reklama
Reklama
?