Reklama
Reklama

archiwum (2)Święta Bożego Narodzenia to radosny czas, w którym mamy otwarte serca, jesteśmy radośni i pragniemy dzielić się tym, co mamy. W tym wyjątkowym okresie został zorganizowany przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzydlinie Wielkiej oraz radę sołecką w Krzydlinie Wielkiej festyn charytatywny na rzecz Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej “Wiosna” w Krzydlinie Małej.

Siostry zbierają fundusze na przebudowę domu dziecka w trzy 14-osobowe mieszkania dla swych wychowanków. Wszyscy ci, którym los dzieci nie jest obojętny, wzięli udział w tym jakże szczytnym celu. Hojność zaproszonych gości oraz darczyńców zaowocowały zebraniem 8 840 zł.

Uczestnicy festynu obejrzeli występ dzieci z placówki w Krzydlinie Małej oraz film ukazujący warunki ich życia. Istotnym elementem podkreślającym wyjątkowość tego przedświątecznego czasu, było przedstawienie jasełkowe, koncert kolęd i pastorałek góralskich oraz gra na fletach w wykonaniu naszych uczniów. Zespół “Małe Warzęgowo” zaprezentował swe umiejętności wokalne oraz taneczne, podobnie zresztą jak grupa taneczna składająca się z naszych wychowanków prowadzona przez Paulinę Heluszkę, trenerkę ze Studia Balans. Na zakończenie wystąpił zespół Kometa, który zawsze wspiera swymi działaniami zarówno Szkołę Podstawową w Krzydlinie Wielkiej jak i dom dziecka w Krzydlinie Małej.

Podczas festynu można było spróbować szczęścia w loterii fantowej, w której każdy los niósł ze sobą podarek, zakupić bożonarodzeniowe ozdoby, przepyszne ciasta upieczone przez osoby dobrej woli, gulasz przygotowany przez Koło Łowieckie “Leśnik” w Dębnie oraz grochówkę od Koła Łowieckiego “Daniel” w Wołowie.

Miłośnicy sztuki i literatury nabyli obrazy i płaskorzeźby wykonane przez lokalnych artystów oraz książki wydawane przez Wrocławską Księgarnię Archidiecezjalną.

Społeczność szkolna serdecznie dziękuje wszystkim ludziom o otwartych sercach, którzy przyczynili się do zebrania funduszy na tak szczytny cel, jakim jest pomoc dzieciom. Jesteśmy wdzięczni lokalnym przedsiębiorcom, instytucjom, mieszkańcom Wołowa, wsi Krzydlina Wielka, Krzydlina Mała, Domaszków, Dębno oraz wszystkim ludziom, którzy wyszli naprzeciw dzieciom i ich potrzebom. Jan Paweł II mówił: “Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się tym co mają: dobrami materialnymi, czasem, zaangażowaniem i poświęceniem.

W nadchodzącym Nowym Roku życzymy wiele zdrowia oraz spełnienia marzeń. Niech miłość, pokój i szczęście gości w Państwa domach.

Bożena Szpak

 

Reklama
Reklama
?