Reklama
Reklama

SzubertUrząd Skarbowy w Wołowie został jednym z dwóch laureatów II edycji konkursu Szefa Służby Cywilnej “Profesjonaliści w służbie obywatelom”. Nasz Urząd otrzymał nagrodę – statuetkę za projekt “Informowanie podatników o przysługujących im ulgach wynikających z przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn”.  Konkurs miał na celu promowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie standardów obsługi klienta, zachęcanie do podnoszenia jakości świadczonych przez urzędy usług. Zwycięzców konkursu wyłoniła Komisja Konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Rady Służby Cywilnej, administracji publicznej, samorządu gospodarczego i organizacji pozarządowych. Komisja Konkursowa przygotowała również rekomendacje dla Szefa Służby Cywilnej dotyczące wyróżnień tych dobrych praktyk, które powinny być w sposób szczególny promowane w administracji rządowej. Nagrodę laureatom wręczyła Pani Claudia Torres-Bartyzel, Szef Służby Cywilnej, podczas uroczystości z okazji Święta Służby Cywilnej, które odbyło się 10 listopada 2015 r.

Jednocześnie tutejszy Urząd Skarbowy zajął II miejsce w kategorii “Najbardziej efektywny mały urząd skarbowy” w XII Rankingu Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej. Z tego tytułu otrzymaliśmy gratulacje i dyplom.  Jest to trzecia już nagroda “Gazety Prawnej” Dwie otrzymaliśmy w 2013 r.:

– I miejsce w kategorii najbardziej efektywny urząd skarbowy,

– I miejsce w kategorii klasyfikacja generalna – mały urząd skarbowy.

“Gazeta Prawna” od 12 lat prowadzi ranking najlepszych urzędów skarbowych w kraju. W tym roku spośród małych urzędów, nasz wołowski urząd wypadł najlepiej pod względem pracowitości oraz skuteczności, za którą rozumiano nieomylność w wydawanych decyzjach. Pracowaliśmy ciężko na ten sukces. Przeszliśmy sporo szkoleń, aby być pomocnym podatnikom. Rocznie przeprowadzamy wiele akcji informacyjnych w gazetach, szkołach, prowadzimy szkolenia dla firm, aby wiedziały, jak się rozliczać i miały jak najmniej kłopotów z fiskusem. Staramy się też szybko rozliczać, zwracać nadpłaty i wyjaśniać sprawy podatników. To wszystko zaowocowało tym, że nas doceniono. Nasz Urząd liczy 40 pracowników. Pani Naczelnik Aleksandra Szubert swoją funkcję w Wołowie pełni 6 lat.  Razem tworzymy solidny i zgrany zespół.

Bycie w gronie najlepszych z najlepszych to szczególny zaszczyt dla Urzędu Skarbowego w Wołowie, to również motywacja do dalszego doskonalenia pracy na rzecz administracji podatkowej.

Izabela Buszkiewicz, Inspektor Działu Obsługi Bezpośredniej US w Wołowie

 

Reklama
Reklama
?