Reklama

– Już od kilku lat kupowałam ubrania, akcesoria, książki za pomocą portali ogłoszeniowych. Miesiąc temu padłam ofiarą oszustki – opowiada pani Ewelina Opal z Brzegu Dolnego. W ostatnim czasie w podobny sposób oszukano kilku innych mieszkańców.

Komu z nas nie zdarzyło się kupić jakiegoś produktu za pomocą internetu i go nie otrzymać? Czy zgłosiliście taką sprawę na policję? Ewelina Opal z Brzegu Dolnego opowiedziała nam swoją historię.

– Na znanym darmowym portalu ogłoszeniowym znalazłam interesującą mnie torebkę. Napisałam wiadomość, do pani Magdy z Wrocławia, która chciała wystawiła ogłoszenie. Bez problemu umówiłyśmy się na kwotę 100 zł z przesyłką. Przelałam pieniądze, wysłałam dowód wpłaty. Otrzymałam informację, że za dwa dni otrzymam torebkę. Wtedy kontakt z panią Magdą się urwał. Usunęła wszystkie swoje pozostałe ogłoszenia. Miałam tylko jej adres. Mieszkała we Wrocławiu, więc tam pojechałam. Okazało się, że to jest adres magazynu, a właściciel nie znał kobiety. Zostałam oszukana – opowiadała pani Ewelina. Mieszkanka Brzegu Dolnego nie zgłosiła sprawy na policję. –  Myślałam, że się nie opłaca, bo kwota jest zbyt mała. Ale teraz wiem, że trzeba zgłaszać. Oszuści będą mieli świadomość, że nie są bezkarni – dodaje pani Ewelina.

komputer_kajdanki_pkstock_fotolia_640

Co zrobić gdy zostaniemy oszukani?

 

Więcej w najnowszym, już dostępnym, wydaniu Kuriera Gmin.
kurier_gmin_na_strone_d.a

Reklama
Reklama
?