Reklama

Kurier Gmin rozpoczyna akcję “Oddaj chorym swój tylko 1%”. Od dziś co tydzień przedstawiać będziemy historie niezwykłych ludzi, których doświadczył los. Na początek list z prośbą o pomoc 11-letniej Magdy z Wołowa.

Nasza Redakcja czeka na zgłoszenia od organizacji z krótkim opisem działalności, zdjęciem, numer KRS i historią osoby potrzebującej wsparcia. Informację prosimy wysyłać na adres redakcja@kuriergmin.pl z dopiskiem “1%”.

W tym numerze przedstawiamy historię Madzi Nalepy z Wołowa – podopiecznej fundacji Na Ratunek.
Kilka słów o Madzi Nalepie – list Madzi z prośbą o przekazanie 1%
Nazywam się Magdalena Nalepa, mam 11 lat i mieszkam w Wołowie. Nigdy nie miałam normalnego dzieciństwa. Często podróżuję. Od czterech lat nie chodzę do szkoły. Tyle mogłabym napisać o sobie w dwóch zdaniach.Moją historię tworzą grube segregatory wypisów i badań. Tysiące przejechanych kilometrów między domem a szpitalami. Kilkadziesiąt różnego rodzaju obrazowań. Wreszcie to, co najgorsze: 30 cykli chemioterapii, 26 cykli radioterapii nogi, 20 cykli radioterapii miednicy, 10 cykli radioterapii płuc, 9 operacji w tym 5 ratujących życie, 3 punkcje szpiku, ogromny strach, ból, bezsilność, łzy i pytania bez odpowiedzi.

Choruję na złośliwy nowotwór kości – mięsaka Ewinga. Choroba powracała już trzykrotnie zabierając mi nadzieję, siły i jakąś część mnie. Mimo wszystko wciąż się uśmiecham, marzę i wierzę, że nadejdzie dzień, kiedy znów będę zdrowa. Wrócę do szkoły, znajdę siłę i czas dla moich zwierzaków. Zacznę podróżować, odwiedzając wymarzone miejsca. Będę żyć spełniając swoje marzenia.

Dziś proszę o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Tyle razem przeszliśmy, dzięki Wam mogę leczyć się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Dzięki Wam mogę konsultować się z innymi ośrodkami w Europie, szukać nowych możliwości by ostatecznie wygrać tę ciężką i nierówną walkę.

Dziękuję za wsparcie – Madzia z rodzicami

Dane do wpisania przy rozliczeniu podatkowym: 

KRS: 86210

Cel szczegółowy: Magdalena Nalepa

 

Reklama
Reklama
?