Reklama

Wielokrotnie opisywaliśmy sprawę ul. Inwalidów Wojennych w Wołowie i pojawiających się tam problemów z przejazdem samochodem. Starostwo Powiatowe ma już gotową dokumentację na wybudowanie tu parkingu.

Przez to, że samochody parkują pod przedszkolem “Słoneczko” i przychodnią, na odcinku od wjazdu na teren szpitala do skrzyżowania z ul. Sikorskiego, kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu, przez co tworzy się tzw. mijanka. Problem dotyczy kierowców samochodów osobowych, ale również kierowców karetek pogotowia, które stacjonują tuż przy szpitalu. Kwestia była zgłaszana do starostwa w Wołowie – właściciela terenu szpitala, gdzie istnieje miejsce pod budowę dużego parkingu. Jak się dowiedzieliśmy, powiat wołowski ma już przygotowaną dokumentację na inwestycję, w tym projekt i pozwolenia.

archiwum

– Wiemy, że problem przejazdu w tej części miasta istnieje, dlatego zależy nam na budowie parkingu. Problem jednak w tym, że w budżecie nie zabezpieczyliśmy środków na ten cel, jednakże chcemy szybko ogłosić przetarg na remonty dróg i być może znajdziemy oszczędności, które pozwolą nam wykonać to zadanie – mówi Maciej Nejman, starosta powiatu wołowskiego.

 

Więcej w najnowszym wydaniu Kuriera Gmin.
kurier_gmin_na_strone_d.a
 

Reklama
Reklama
?