Reklama

Kolejne dobre wyniki przywieźli z krajowych pływalni reprezentanci dolnobrzeskiego Rokity. Nowy rok bardzo udanie rozpoczęli Krystian Wątroba oraz Maja Macioła, czyli eksportowa para pływackiej sekcji. Oboje po raz kolejny potwierdzili swoje wysokie umiejętności sięgając po spektakularne sportowe sukcesy.

plywanie

Pochodzący z Naborowa dolnobrzeski pływak uczestniczył w ostatnich dniach w 7. Zimowych Mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym, które rozegrano na basenie w Płocku. Krystian Wątroba na imprezie tej reprezentował wprawdzie swoją wrocławską szkołę, lecz w żadnym stopniu nie zmienia to faktu, że z jego sukcesu mogą być oczywiście dumni wszyscy, którzy pracują nad jego formę w zespole Rokity. Od płockiego występu dolnobrzeżanin może mówić o sobie jako o mistrzu Polski w tej dziedzinie pływackiego sportu, gdyż okazał się najlepszym „ratownikiem” w rywalizacji na dystansie 100m. Nasz reprezentant sięgnął w Płocku także po srebrny krążek, gdyż tylko jeden rywal okazał się od niego lepszy w konkurencji ratowania manekina (w płetwach) na dystansie 100m. Do tego znakomitego dorobku naborowianin dołożył jeszcze 4.pozycję w ratowaniu manekina na dystansie 50m, więc jego występ w Płocku uznać można za naprawdę mistrzowski.

Udaną medalową passę pływak dolnobrzeskiego Rokity – już pod szyldem macierzystego klubu, kontynuował w Rodzie Śląskiej, gdzie odbyła się pierwsza runda z tegorocznego cyklu Grand Prix. W sumie ze śląskich zawodów nasz reprezentant przywiózł trzy brązowe krążki i 4.pozycję w kategorii OPEN w rywalizacji juniorów młodszych (roczniki 2001-2002).

Naprawdę zadowoleni z występów naszych zawodników możemy być również po pierwszym Meetingu Pływackim pod patronatem dyrektora wrocławskiej SMS na basenie 50 metrowym. Od samego początku poziom imprezy w roczniku 2002 wyznaczał K. Wątroba, który wśród swoich rówieśników okazał się bezkonkurencyjny we wszystkich stylach. Dolnobrzeżanin rywalizował jednak w kategorii juniorów i w pływackich wyścigach rywalizował także ze starszymi konkurentami (roczniki 2000 i 2001). W zmaganiach tych poprzeczka sportowych wymagań wisiała znacznie wyżej, lecz mimo wszystko – choć może nie w tak spektakularny sposób, reprezentant Rokity zdał i ten egzamin. Najlepszy swój start zaliczył w rywalizacji stylem dowolnym na dystansie 50m, dopływając do mety z czasem 29,50s., co dało mu 6.pozycję. Na uwagę zasługują również wyniki naszego zawodnika w rywalizacji stylem dowolnym w wyścigach na 100 (1:04,51s.) oraz 400 (5:02,94s.) metrów, a zmagania te Krystian kończył odpowiednio na 15. i 13.miejscu.

We wrocławskich zawodach swoje wciąż rosnące umiejętności i sportową klasę potwierdziła także Maja Macioła, która bezapelacyjnie królowała w rywalizacji zawodniczek z rocznika 2003, gromadząc na swoim koncie komplet pierwszych miejsc w tej grupie wiekowej. Dolnobrzeżanka również ścigała się ze starszymi rywalkami i kilka jej wynikow z całą pewnością zasługuje na uwagę tym bardziej, iż wiązały się ze zdobyciem 3.klasy sportowej w grupie 13-latków. Nasza reprezentantka dopłynęła do mety jako 14. (35,94s.) w rywalizacji na 50m stylem motylkowym, w wyścigu na 100m stylem grzbietowym zajęła 5.miejsce (1:18,31s.), a wyścig na 100m stylem motylkowym (1:16,63s.) zakończyła z 6.rezultatem. Oprócz tego Maja w ścisłej czołówce była również w rywalizacji na 200m stylem motylkowym (2:59,81s.) – 5.miejsce i jak z równymi sobie rywalizowała ze starszymi koleżankami (rocznik 1997 i 1998) w wyścigu na 400m stylem zmiennym (6:06,49s.), kończąc ten występ na 3.pozycji. Zresztą wydaje się, iż ten dystans staje się specjalnością dolnobrzeżanki, gdyż w ostatnim czasie swoją klasę w „zmiennym” ściganiu się na 400m potwierdziła także na Zimowych Mistrzostwach Okręgu, na których popłynęła po wicemistrzowski tytuł.

Pływacy Rokity bardzo udanie rozpoczęli więc kolejny rok startów i miejmy nadzieję, że tak wysoką dyspozycję utrzymają oni przez wszystkie nadchodzące miesiące, a my ciągle informować będziemy sympatyków tego sportu o ich kolejnych udanych występach.

Reklama
Reklama
?