Reklama
Reklama

W minionym tygodniu poznaliśmy gimnazjalnego mistrza w siatkówce dziewcząt. Do walki o ten tytuł w czwartkowe (21 stycznia) przedpołudnie na parkiecie wołowskiej hali stanęło pięć ekip, reprezentujących najlepsze drużyny ze swoich gmin. Do walki o powiatowy prymat ruszyły więc siatkarki z Wińska, Brzegu Dolnego oraz ekipy wołowskie. Od pierwszej piłki bardzo dobrze prezentowały się dolnobrzeżanki z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, które na starcie dość łatwo pokonały konkurentki z Wińska (2-0), potem poradziły sobie z zawodniczkami PG 2 Wołów (2-0), na niewiele pozwoliły także swoim rówieśniczkom z wołowskiego PG 1 (2-0), a pierwszego i jedynego seta straciły dopiero w pojedynku z PZS Brzeg Dolny (2-1), ale mimo tego i tak pewnie sięgnęły po zwycięstwo w czwartkowym turnieju.

siatkowka(1)
Dzięki efektownej i efektywnej grze podopieczne trenera Piotra Bolkowskiego sięgnęły po miano najlepszej ekipy w naszym powiecie, a teraz przed nimi kolejne ciężkie próby sportowego charakteru, gdyż dolnobrzeżanki reprezentować będą nasz powiat na szkolnych zawodach wyższej rangi. Miejmy nadzieję, że i w następnych konfrontacjach gimnazjalistki zagrają równie skutecznie i ich przygoda z siatkarską rywalizacją długo się nie skończy.
W Wołowie zespół dolnobrzeskich gimnazjalistek zagrał w składzie: Gabriela Iwaneczko, Wiktoria Kresa, Natalia Kucharzów, Weronika Krzysztofik, Weronika Kwapisz, Łucja Ostrowska, Nadia Romaniuk, Aleksandra Stępień oraz Emilia Wiśniewska.

Reklama
Reklama
?