Reklama

archiwum (7)Zapadła decyzja o likwidacji Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Mojęcicach. Jeżeli nie przejmie jej stowarzyszenie, placówka zostanie zamknięta we wrześniu.

Gmina Wołów rezygnuje z prowadzenia szkoły podstawowej ze względu na koszty jej utrzymywania. Przez ostatnie trzy miesiące placówkę prowadziła “Fundacja Elementarz” z Katowic, która na początku lutego zerwała umowę z gminą ze względu na zbyt małą liczbę uczniów i przekładającą się na to zbyt małą subwencję oświatową. Przez to fundacja musiała co miesiąc dokładać 12 000 zł do utrzymania szkoły. Teraz placówkę chce przejąć Stowarzyszenie Miłośników Mojęcic “Dwór Mojęcice”, które wysłało do gminy oficjalną deklarację na ten temat.

 – To jest uchwała o zamiarze likwidacji, ale będziemy weryfikować wszystkie dokumenty, jakie dostaliśmy od stowarzyszenia z Mojęcic – mówił podczas czwartkowej sesji radny gminy burmistrz Dariusz Chmura. W uzasadnieniu czytamy, że według obliczeń gminy, stowarzyszenie musiałoby dopłacać rocznie do szkoły 217 000 zł i że stowarzyszenie nie ma doświadczenia w prowadzeniu placówek oświatowych.
Więcej o sprawie w aktualnym Kurierze Gmin.

Reklama
Reklama
?