Reklama

Nasi Czytelnicy coraz częściej zwracają uwagę, że w budynku Starostwa Powiatowego w Wołowie przydałaby się winda. Wspinanie się po wysokich, zabytkowych schodach nie dla każdego jest prostym zadaniem.

archiwumCzęść interesantów odwiedzających Zamek Piastowski, gdzie mieści się siedziba powiatu i urzędu pracy skarży się, że mają problemy z dostaniem się do biur rozmieszczonych na wyższych kondygnacjach. Do tej pory przeprowadzono kilka ułatwień, np. oszlifowano próg  wejścia do budynku dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych. Na parterze budynku zorganizowano również punkt podawczy, po użyciu specjalnego dzwonka urzędnik zejdzie na dół i pomoże w załatwieniu sprawy.

Powiat chce jednak iść krok dalej. Starosta Maciej Nejman potwierdził, że w planach jest wybudowanie windy. Jednak nie w środku, a na zewnątrz.

– Mamy zgodę konserwatora zabytków na wybudowanie windy. Teraz przyszedł czas na załatwianie dokumentacji – mówi starosta Maciej Nejman który dodaje, że termin wybudowania windy będzie uzależniony od środków jakie powiat będzie miał na inwestycje w roku budżetowym.

 

Reklama
Reklama
?