Reklama

W pierwszej edycji programu “Wołów tańczy” wzięło udział 240 dzieci. Ta akcja, to wspólna inicjatywa gminy i Studia Balans. Owoc tej współpracy będzie można zobaczyć już 30 kwietnia w Wołowskim Ośrodku Kultury.

Zajęcia, które trwają w gminie Wołów od maja ubiegłego roku, są bezpłatne, dostępne dla każdego dziecka w dowolnym momencie roku szkolnego, po wypełnieniu przez rodzica (lub prawnego opiekuna) zgody oraz potwierdzenia stanu zdrowia dziecka.archiwum

– Program “Wołów tańczy” powstał we współpracy z gminą Wołów i z inicjatywy burmistrza Dariusza Chmury i jest finansowany przez gminę. Pieniądze wykorzystywane są na  rozwijanie pasji i odkrywanie talentów już od najmłodszych lat, szczególnie wśród dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, gdzie dostęp do oferty zajęć pozalekcyjnych jest ograniczony. Próbujemy pokazać alternatywę dla wirtualnego świata komputerów, komórek oraz portali społecznościowych, które obecnie tak bardzo zawładnęły młodym pokoleniem, przynosząc więcej szkody niż pożytku – mówi Tomasz Pamin, właściciel Studia Balans. – Dzieci biorące udział w programie mają do czynienia z wieloma formami tańca nowoczesnego w oparciu o różne style, tj.: Hip Hop (new style, locking, poppping, break dance) oraz elementy tańca jazzowego, towarzyskiego, klasycznego i ludowego.

Uwieńczeniem pierwszej części programu “Wołów tańczy” był przegląd taneczny podczas WOŚP na Hali Sportowej OSiR Wołów 10 stycznia.

– Mając taką rzeszę “zarażonych pasją” tancerzy mamy nadzieję, że już niedługo Wołów stanie się ważnym punktem na tanecznej mapie Polski – przekonuje Tomasz Pamin. – 30 kwietnia tancerzy z Wołowa czeka wielka impreza taneczna w Parku WOK-u, która rozpocznie tegoroczny cykl imprez majowych. Podsumowanie programu odbędzie się w czerwcu w ramach Przeglądu Tanecznego podczas Dni Wołowa.

Wszystkie osoby uczestniczące w programie mogą kontynuować swoją pasję i wciąż doskonalić umiejętności na komercyjnych zajęciach organizowanych przez Studio Tańca&Fitness Studio Balans z Wołowa, które jak co roku podsumowuje swój sezon wyjazdem na letnie warsztaty taneczne nad morze (od 11 do 20 sierpnia w Jarosławcu). Tam poznają instruktorów – tancerzy z Polski, wśród których są uczestnicy telewizyjnych programów tanecznych jak U CAN DANCE.

 

Reklama
Reklama
?