Wybory samorządowe 2018 – kandydaci do Rady Miejskiej

Już niedługo zadecydujemy, kto zasiądzie w radzie miejskiej, w Brzegu Dolnym, Wołowie i w gminnej radzie w Wińsku. Zanim jednak pójdziemy do urn, warto sprawdzić, na kogo możemy zagłosować w tym roku. Publikujemy więc dla Was pełną listę kandydatów.


Wybory do Rady Miejskiej w Brzegu Dolnym

Okręg nr 1

Brzeg Dolny – ulice: Fryderyka Chopina, Cicha, Adama Jerzego Czartoryskiego, Działkowa, Józefa Kalasantego Dzieduszyckiego, Al. Jerozolimskie numery: 1 – 27, Wojciecha Kętrzyńskiego, Klasztorna, Kresowa, Kwiatowa, Samuela Bogumiła Lindego, Henryka Lubomirskiego, Adama Mickiewicza, Odrodzenia numery: 8a – 36, Ogrodowa numery: 1 – 10, Józefa Maksymiliana Ossolińskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Piwna, Polna, ks. kan. Jana Puka, Rynek, Spokojna, Sportowa, Stanisława Staszica, Jana Feliksa Tarnowskiego.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Eugeniusz Skorupka,

KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Justyna Somniak, KW – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne – Katarzyna Januś, KW Wyborców Marty Drabik – Maciej Drabik, KW Wyborców Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Daniel Nowosielski.

Okręg nr 2

Brzeg Dolny – ulice: Grenadierów, Aleje Jerozolimskie numery: 40 – 49, Jana Kochanowskiego, Kolejowa, Kręta, Krótka, Leśna, 1 – go Maja, Młyńska, Mostowa, Odrodzenia numery: 3 – 7, Odrzańska, Ogrodowa numery: 13, 15, Parkowa, Podwale, Prosta, Przejazd, Rolnicza, Słoneczna, Stawowa, Towarowa, Urazka, Wodna, Zakładowa

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Kamil Kasina, KW Wyborców Ireneusza Fury – Jacek Koliński, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Bogdan Sawa, KW Wyborców – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne – Bogumił Banaszkiewicz, KW Marty Drabik – Anna Ryhorkiewicz, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Monika Jagielska-Mikłos.

Okręg nr 3

Brzeg Dolny – ulice: Fabryczna, Joachima Lelewela numery: 1, 3, Robotnicza, Henryka Sienkiewicza, Staromiejska, Targowa, Warzyńska, Zielona, Zwycięstwa numery: 2, 4, 6

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Jakub Łukojko, KW Ireneusza Fury – Joanna Juchniewicz, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Jan Kaczor, KW – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne – Jerzy Turowski, KW Marty Drabik – Marta Drabik, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Marek Cukrowski.

Okręg nr 4

Brzeg Dolny – ulice: Janusza Korczaka, Braci Korczyńskich, Joachima Lelewela numery: 5, 7, 9, Jana Pawła II , Stanisława Wyspiańskiego numery: 1, 2, 3, 4.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Jacek Siewruk, KW Ireneusza Fury – Edward Olender, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Katarzyna Uran, KW – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne – Maria Czykiel, KW Marty Drabik – Henryka Kupiec, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Paweł Bazak.

Okręg nr 5

Brzeg Dolny – ulice: Stanisława Wyspiańskiego numery: 5, 6, 7, 8, 9, 11, Zwycięstwa numery: 12, 14

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Dorota Salamon, KW Radni Niezależni – Piotr Kozdrowicki, KW Ireneusza Fury -Marcin Tokarz, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Sylwia Kasędra, KW Marty Drabik – Roman Goryński, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Jarosław Brojanowski.

Okręg nr 6

Brzeg Dolny – ulice: Akacjowa, Generała Józefa Bema, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Grabowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Klonowa, Leszczynowa, Lipowa, Topolowa, Wierzbowa, Stanisława Wyspiańskiego numery: 10, 12, 14.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Rafał Jastrzębski, KW Ireneusza Fury – Anna Piotrowska , KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Daniel Kasędra, KW – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne -Janusz Mazur, KW Marty Drabik – Justyna Urbaś, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Marcin Kudryński.

Okręg nr 7

Brzeg Dolny – ulice: Małopolska, Wyścigowa, Zwycięstwa numery: 7, 9, 13, 15, 17, 19, 21, 23.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Danuta Bieniek, KW Ireneusza Fury – Małgorzata Tokarz, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Edyta Kuzaj , KW – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne -Mirosław Krawiec, KW Marty Drabik – Jerzy Kupiec, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Anna Konieczna.

Okręg nr 8

Brzeg Dolny – ulice: Mikołaja Kopernika, Młodzieżowa, Osiedlowa, Pionierska, Przedszkolna, Tęczowa numery: 2, 4, 6, Zachodnia.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Krzysztof Kasiańczuk, KW Radni Niezależni – Grzegorz Stich, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Danuta Łuczyk-Witek, KW Ireneusza Fury – Małgorzata Barylak , KW – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne -Piotr Smok, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Damian Adasiak.

Okręg nr 9

Brzeg Dolny – ulice: Krzywa, Naborowska, Nasypowa, Nowowiejska, Olimpijska, Rajdowa, Szkolna, Środkowa, Wilcza numery: 1 – 19, 23, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Zbożowa.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Maria Wabińska, KW Ireneusza Fury – Katarzyna Nowak, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Alicja Witalec, KW – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne -Barbara Szczepanowska , KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Jakub Dziedzina.

Okręg nr 10

Brzeg Dolny – ulica: Wilcza numery: 21, 25 – 47.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa -Anna Michalska ,KW Ireneusza Fury -Piotr Szał, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie -Anna Wszelaka, KW Marty Drabik – Małgorzata Kupiec, KW Wspólnota Lokalna – Leszek Michałek.

Okręg nr 11

Brzeg Dolny – ulica: Juliusza Słowackiego numery: 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Magdalena Grzelińska, KW Ireneusza Fury – Janusz Ziomek, KW- Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne – Ewa Mordkowicz, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna -Anna Grzechowiak.

Okręg nr 12

Brzeg Dolny – ulice: Bolesława Leśmiana, Juliusza Słowackiego numery: 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, Tęczowa numery: 8, 10, 12, 14.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa -Andrzej Lech, KW Leszka Leśniaka – Leszek Leśniak, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie -Alicja Żak, KW Ireneusza Fury

– Wojciech Krząstek, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna -Małgorzata Ochmańska.

Okręg nr 13

Sołectwa: Grodzanów, Naborów, Pogalewo Małe, Pogalewo Wielkie, Pysząca.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Monika Wiśniewska, KW Ireneusza Fury – Ewa Fura, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie -Jerzy Poch, KW Marty Drabik – Anna Kukuła, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Ewa Poniszewska.

Okręg nr 14

Sołectwa: Bukowice, Jodłowice, Radecz, Stary Dwór, Wały, Żerków, Żerkówek.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Marian Kołodziejczyk, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Piotr Czarny, KW Ireneusza Fury – Monika Kaczmarska, KW – Dolnobrzeskie Porozumienie Społeczne -Roksana Chawer, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Krzysztof Gargula.

Okręg nr 15

Sołectwo: Godzięcin

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Pawła Pirka – Dolnobrzeska Inicjatywa Samorządowa – Mirosław Dawidowicz, KW Bezpartyjni Dolnobrzeżanie – Anna Hawrylczak-Rykowska, KW Marty Drabik – Elżbieta Śniegórska, KW Dolnobrzeska Wspólnota Lokalna – Jan Stefanowski.


Wybory do Rady Miejskiej w Wołowie

Okręg nr 1

Wołów, ulice: Akacjowa, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Biała Góra, Bociania, Bolesława Prusa, Browarna, Chemiczna, Ciemna, Czesława Miłosza, Dębowa, Elizy Orzeszkowej, Gajowa, Garwolska, Generała Józefa Bema, Generała Władysława Andersa, Generała Władysława Sikorskiego, Gołębia, Gródek, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Henryka Sienkiewicza, Hugona Kołłątaja, Inwalidów Wojennych, Jacka Kaczmarskiego, Jagodowa, Jana Matejki, Jana Pawła II, Jarzębinowa, Jarosława Iwaszkiewicza, Jasna, Jesionowa, Jerzego Giedroycia, Józefa Czapskiego, Józefa Korzeniowskiego, Juliusza Słowackiego, Kasztanowa, Kąpielowa, Koszarowa, Krótka, Krucza, Krzywy Wołów, ks. Franciszka Bosaka, ks. Jana Twardowskiego, ks. Józefa Tischnera, Kupiecka, Leszczynowa, Ludowa, Łąkowa, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Marka Hłaski, Mikołaja Reja, Modrzewiowa, Nowa, Nowowiejska, Objazdowa, Ogrodowa, Oliwna Góra, Osiedlowa, Panieńska, Piastów Śląskich, Piwna, Plac Jana Sobieskiego, Plac Piastowski, Plac Szkolny, Powstańców Śląskich, Poziomkowa, Poznańska, Przechodnia, Radna, Rawicka, Robotnicza, Roztocze, Rynek, Rzemieślnicza, Skarbowa, Skowronkowa, Słowicza, Sokola, Sowia, Spacerowa, Sportowa, Stanisława Lema, Stanisława Staszica, Stara, Stefana Żeromskiego, Szarych Szeregów, Szkolna, Świerkowa, Trzebnicka, Ubojowa, Ułanów Krechowieckich, Uskorska, Widokowa, Wiejska, Wierzbowa, Wileńska, Wiosenna, Wrocławska, Wrzosowa, Zbigniewa Herberta, Zielona, Zielona Góra, Zbożowa, Zwycięstwa, Żurawia.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Prawo i Sprawiedliwość: Paweł Łazik, Krystyna Paszkowska, Przemysław Serwatyński, Irena Laska, Robert Cieślik, Tomasz Sapożnikow, Małgorzata Oraczewska, Andrzej Sroga.

KW Wyborców Wołowska Koalicja Obywatelska: Barbara Jagodzińska, Witold Stankiewicz, Urszula Juścińska, Paweł Pietkiewicz, Marta Mosiek, Ewa Maćkowska, Beata Łozińska, Robert Stępień.

KW Wyborców Pawła Czarnego: Stanisław Chodorowski, Zenon Bujacz, Norbert Ziemlicki, Krzysztof Borowski, Patrycja Koprowska, Bartłomiej Nieckarz, Halina Cieślik, Grażyna Racka.

Okręg nr 2

Wołów, ulice: Adama Mickiewicza, Aleje Niepodległości, Aleje Obrońców Lwowa, Boczna, Braci Korczyńskich, Cicha, Cisowa, Emilii Plater, Floriańska, Fryderyka Chopina, Gliniana, Jerzego Waszyngtona, Kazimierza Pułaskiego, Kolejowa, Komuny Paryskiej, Leśna, Lipowa, Listopadowa, Magazynowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Metalowa, Miła, Morelowa, Orzechowa, Parkowa, Pogodna, Polna, Przemysłowa, Składowa, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Stawowa, Ścinawska, Tadeusza Kościuszki, Wesoła, Więzienna, Wincentego Witosa, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Zaułek Zielony, Zofii Chrzanowskiej.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Prawo i Sprawiedliwość: Łukasz Ciołek, Wiesław Jarmoliński, Magdalena Muzyka, Agnieszka Kuternoga, Ewelina Kinal, Alicja Trześniowska, Kamil Sułek.

Komitet Wyborczy Wyborców Wołowska Koalicja Obywatelska: Dariusz Chmura, Janusz Wygoda, Katarzyna Hawrylak, Marcin Malinowski, Lidia Kosmala, Agnieszka Krupa, Rafał Borzyński.

Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Czarnego: Emilia Świątek, Małgorzata Hermaszewska, Jan Zygoń, Włodzimierz Dutkiewicz, Magdalena Stebnicka, Arkadiusz Opała, Grzegorz Paczkowski.

Okręg nr 3

Sołectwa: Domaszków, Gliniany, Krzydlina Mała, Krzydlina Wielka, Lubiąż, Mojęcice, Prawików, Rataje, Stobno, Zagórzyce.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wołowska Koalicja Obywatelska: Krzysztof Rzeszowski, Janusz Czarnowski, Celina Mastela, Marian Szpak, Agnieszka Dolat, Joanna Włodarska, Krzysztof Wielichowski

KW Prawo i Sprawiedliwość: Andrzej Nejman, Justyna Grocholska, Waldemar Rutowicz, Elżbieta Kutna, Mirosław Kawalec, Józef Adamek, Beata Malesa

KW Wyborców Pawła Czarnego: Paweł Czarny, Piotr Łabuda, Marek Skorupa, Agnieszka Kopcza, Małgorzata Józefowicz, Rafał Jóźwiak, Lena Żuk.

Okręg nr 4

Sołectwa: Boraszyn, Bożeń, Dębno, Garwół, Golina, Gródek, Lipnica, Łososiowice, Mikorzyce, Miłcz, Moczydlnica Dworska, Nieszkowice, Pawłoszewo, Pełczyn, Piotroniowice, Proszkowa, Rudno, Siodłkowice, Sławowice, Stary Wołów, Stęszów, Straszowice, Tarchalice, Uskorz Mały, Uskorz Wielki, Warzęgowo, Wrzosy.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Wołowska Koalicja Obywatelska: Jan Tomków, Adam Pach, Wiesława Sawa, Krzysztof Mucha, Adam Góra, Bożena Idczak, Irena Sirant.

KW Prawo i Sprawiedliwość: Mieczysław Cap, Grzegorz Tymczyszyn, Amelia Owczarzak, Bogusław Kucharczyk, Lucyna Wechman, Daniela Cieniawska, Stanisław Zabłocki.

KW Wyborców Pawła Czarnego: Agnieszka Łukaszewska, Izabela Bek-Kaczkowska, Stanisław Dulęba, Andrzej Smerykanycz, Edyta Malewicz, Irena Piątek, Zbigniew Czeryba.


Wybory do Rady Gminy Wińsko

Okręg nr 1

Sołectwo Wińsko, ulice: 8 – go Maja, Kościelna, Kościuszki, Mickiewicza, Ogrodowa, Parkowa, Plac Wolności, Robotnicza, Sadowa, Szkolna, Wschodnia.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Mirosław Kilanowski, KW Wyborców Dariusza Olejniczaka – Czesław Gołąb, KW Wyborców Wspołnie dla Gminy Wińsko – Daniel Moczydłowski, KW Prawo i Sprawiedliwość – Adam Cygan.

Okręg nr 2

Sołectwo Wińsko, ulice: Kwiatowa, Nowa, Polna, Przemysłowa, Słoneczna, Spokojna, Witosa.

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Ryszard Kisielewicz, KW Prawo i Sprawiedliwość -Teresa Wróbel, KW Andrzeja Szyndlara – Andrzej Szyndlar, KW Dariusza Olejniczaka –

Beata Jaworska.

Okręg nr 3

Sołectwo Wińsko, ulice: Akacjowa, Ciemna, Dębowa, Marszałka Piłsudskiego, Rawicka, Rolna, Zjazdowa; z wsią Rogówek.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej -Agnieszka Bulanda, KW Dariusza Olejniczaka – Klaudia Widerska, KW Prawo i Sprawiedliwość – Józef Wiszniowski.

Okręg nr 4

Sołectwa: Kozowo, Łazy, Rogów Wołowski, Węgrzce, Wrzeszów, Gryżyce, Rajczyn.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Regina Grębosz, KW Prawo i Sprawiedliwość – Adam Marcinkowski.

Okręg nr 5

Sołectwa: Grzeszyn z wsią Białków, Kleszczowice, Stryjno, Morzyna, Brzózka z wsią Mysłoszów, Rudawa z wsią Gołaszów.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Jolanty Krysowatej – Zdzisław Miłuch, KW Dariusza Olejniczaka – Wojciech Romanowski, KW Prawo i Sprawiedliwość – Franciszek Szumlański.

Okręg nr 6

Sołectwo: Piskorzyna z wsią Naroków.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Jacek Żelichowski, KW Prawo i Sprawiedliwość – Agnieszka Bartoszek.

Okręg nr 7

Sołectwo Głębowice z wsią Trzcinica Wołowska.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Agnieszka Okienko, KW Dariusza Olejniczaka – Józef Kaczmarek.

Okręg nr 8

Sołectwa: Białawy Małe z wsią Białawy, Białawy Wielkie z wsią Czaplice, Węglewo, Aleksandrowice, Staszowice, Turzany.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Jolanty Krysowatej – Krzysztof Rudnicki, KW Prawo i Sprawiedliwość – Jadwiga Rosa.

Okręg nr 9

Sołectwo Krzelów z wsią Młoty.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Lech Pawłowski, KW Wyborców Wspólnie dla Gminy Wińsko – Kamil Poźniak, KW Prawo i Sprawiedliwość – Teresa Borkowska, KW Dariusza Olejniczaka – Wojciech Medyński.

Okręg nr 10

Sołectwa: Iwno, Przyborów, Buszkowice Małe, Budków, Dąbie.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Jolanty Krysowatej – Maciej Kiałka, KW Dariusza Olejniczaka – Henryk Sawczyn

Okręg nr 11

Sołectwa: Konary, Moczydlnica Klasztorna, Słup, Boraszyce Wielkie, Boraszyce Małe, Jakubikowice.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Agnieszka Karasińska, KW Dariusza Olejniczaka – Kazimierz Maziarz, KW Prawo i Sprawiedliwość – Anna Frąszczak.

Okręg nr 12

Sołectwo: Orzeszków.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Małgorzata Wincenciak-Podbucka, KW Dariusza Olejniczaka – Krzysztof Pawlik, KW Prawo i Sprawiedliwość – Lesław Fila.

Okręg nr 13

Sołectwo: Małowice.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Julianna Wdowiak, KW Prawo i Sprawiedliwość – Beata Popielarz, KW Dariusza Olejniczaka – Marian Niedzielski.

Okręg nr 13

Sołectwo: Wyszęcice

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Wyborców Jacka Kubińskiego – Jacek Kubiński, KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Ewa Wilk, KW Dariusza Olejniczaka – Barbara Żeliźniak.

Okręg nr 14

Sołectwa: Smogorzów Wielki, Smogorzówek, Domanice, Baszyn, Chwałkowice.

Lista kandydatów z poszczególnych komitetów:

KW Krystyny Tereszkiewicz – Krystyna Tereszkiewicz, KW Wyborców Jolanty Krysowatej – Wiesław Stępień, KW Dariusza Olejniczaka – Jolanta Rafałko, KW Polskie Stronnictwo Ludowe – Grzegorz Zając, KW Prawo i Sprawiedliwość – Adrian Wawrzyniak.