Minister o powrocie uczniów do szkół: młodzi nie są takim nośnikiem choroby, jak dorośli

Minister edukacji Dariusz Piontkowski na antenie TVN24 został zapytany o powrót uczniów do szkół. – Młodzi ludzie nie są takim nośnikiem choroby jak dorośli – stwierdził.

– Powrót choćby młodych ludzi na egzaminy – ósmoklasisty, maturzysty – powrót do przedszkoli, konsultacje w szkołach nie spowodowały wzrostu zachorowań. Młodzi ludzie wyjeżdżają też na wakacje, a nie słyszałem o masowych zachorowaniach na obozach i koloniach – przekonywał Piątkowski, który był gościem programu „Jeden na jeden”.  – Młodzież nie jest takim nośnikiem wirusa, jak dorośli – powiedział, podkreślając, że obserwacje te są zgodne z raportami Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Piontkowski odniósł się też do kwestii noszenia maseczek przez uczniów. – Inna sytuacja jest w małych szkołach, a inna tam, gdzie jest tysiąc uczniów. Tam, gdzie jest większe zagrożenie, można wprowadzić obowiązkowe maseczki w częściach wspólnych – zaznaczył. Wcześniej podkreślał jednak, że z zaleceń WHO wynika, iż noszenie maseczek cały czas nie jest konieczne.

/źródło: NaTemat.pl/