Policjanci kontrolowali lokale gastronomiczne i sale zabaw

Dzierżoniowscy, wołowscy i wałbrzyscy policjanci wraz z pracownikami sanepidu sprawdzali, czy w powiatach przestrzegane są obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią wirusa covid-19. W trakcie wspólnych działań sprawdzano głównie lokale gastronomiczne i sale zabaw.

Policjanci z Dzierżoniowa, Wołowa i Wałbrzycha wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzają liczne kontrole lokali gastronomicznych, sal zabaw, kąpielisk, środków transportu publicznego czy stacji paliw na terenie powiatów pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem.

W czasie wspólnych działań sprawdzano czy są przestrzegane przepisy dotyczące noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach. Przypominano o zasadach dotyczących zachowania odpowiedniej odległości między klientami oczekującymi
w kolejce oraz o dezynfekcji dłoni.

Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obowiązujących obostrzeń muszą liczyć się z karą, nie tylko w postaci pouczenia, ale mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu. Sanepid również może nakazać nam zapłatę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.