Pożar samochodu w Brzegu Dolnym! [Zdjecia]

Pożar samochodu, kuchni i komina!

W Brzegu Dolnym ogień zajął auto, w Wołowie pojawił się w kuchni. W Godzięcinie strażacy walczyli z płonącym kominem.
2 zastępy PSP Wołów i 1 zastęp OSP Brzeg Dolny wyjechały do pożaru samochodu Renault na Alejach Jerozolimskich. Zgłoszenie do strażaków wpłynęło 28 stycznia w niedzielę o godz. 15.01.

Wcześniej, w nocy 28 stycznia o godz. 2. 38, strażacy zostali wezwani do palącej się kuchni w Wołowie przy ul. Sienkiewicza. Po przybyciu na miejsce ugasili pożar i uratowali mienie wartości 200 tys. zł. Straty wyniosły 20 tys. zł. Lokatorzy sami ewakuowali się z mieszkania. Wezwano pracownika Urzędu Gminy w Wołowie do zaopiekowania się pogorzelcami.

Kilka dni wcześniej, strażacy walczyli z pożarem sadzy w kominie. 25 stycznia po godzinie 23, wpłynęło zgłoszenie o treści “płonie budynek jednorodzinny”. –  Na miejsce wysłano 2 jednostki PSP Wołów i OSP Brzeg Dolny – mówi mł. kpt. Daniel Lisiecki, zastępca dowódcy jednostki w JRG Wołów.

Strażacy, po przybyciu na miejsce, podali proszek gaśniczy. Następnie przy pomocy wysięgnika podano proszek przez komin. Stwierdzono rozszczelnienie się komina. Akcja gaśnicza trwała do godziny 1.19 w piątek. Lokatorzy domu w chwili przybycia strażaków znajdowali się już poza obiektem.