Akcja Policji na feriach zimowych: Nieletni i Narkotyki

Na stronie wołowskiej policji pojawiły się informacje o nowej akcji profilaktycznej skierowanej do młodzieży co o niej myślicie ?

Wołowscy policjanci cyklicznie podejmują wzmożone działania skierowane do nieletnich. W dniu 24 stycznia, w godzinach popołudniowych, z uwagi na trwające ferie zimowe, przeprowadzili działania profilaktyczne pod nazwą “nieletni i narkotyki” ukierunkowane na wzmożone kontrolowanie miejsc gromadzenia się dzieci i młodzieży, a także na przeciwdziałanie zjawiskom demoralizacji.

W dni24 stycznia br., w godzinach popołudniowych wołowscy policjanci pełnili służbę w ramach działań prewencyjnych o nazwie “nieletni i narkotyki“. Działania te ukierunkowane były na wzmożone kontrolowanie miejsc gromadzenia się dzieci imłodzieży, a także na przeciwdziałanie zjawiskom demoralizacji.

Z uwagi na trwające ferie zimowe i przerwę od nauki, policjanci podczas działań dokonali kontroli okolic stacji PKP i PKS, terenu stadionu OSiR, okolic Rynku oraz lokali rozrywkowych i gastronomicznych w Wołowie. Funkcjonariusze podczas działań zwracają też szczególną uwagę na nieletnich w późnych godzinach wieczornych przebywających poza domem oraz na wszelkie przejawy demoralizacji, jak np. spożywanie przez nieletnich alkoholu czy palenie papierosów. W wyniku tych działań wylegitymowano 10 osób, w tym 7 osób nieletnich.

KPP w Wołowie

st. sierż. Marzena Pawlik

Czy według was takie akcje są potrzebne ? Czy pomagają one rodzicom i społeczeństwu ? Prosimy o komentarze !