Bezpieczne dzieciaki .Poradnik każdego rodzica na ferie zimowe

Czy twoje dziecko zna numery alarmowe służb mundurowych? Czy wie gdzie i jak szukać pomocy? Policjanci ruszyli do szkół przed feriami, które rozpoczynają się 15 stycznia, aby ostrzec nasze dzieci przed różnymi pokusami.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Policji w Wołowie i Brzegu Dolnym odwiedzili między innymi placówki w Godzięcinie, Pogalewie Wielkim, SP nr 6 w Brzegu Dolnym oraz w Wołowie w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2.

Blisko 120 dzieci z szkół w dolnobrzeskich placówkach dowiedziało się od

mundurowych co robić w sytuacji zagrożenia – mówi Marzena Pawlik, oficer prasowy policji. – Przypomnieli im najważniejsze numery alarmowe do służb ratowniczych, a także jak należy zachować się w kontakcie z osobą obcą.

Policjanci przypomnieli im także o podstawowych zasadach ruchu drogowego podczas wycieczek i podróży oraz to, że poza obszarem zabudowanym po zmroku wszystkie osoby poruszające się w obrębie szlaków komunikacyjnych muszą być wyposażone w odblaski. W Wołowie, w spotkaniach uczestniczyło blisko 160 dzieci oraz pedagodzy. Na zakończenie każdy otrzymał  element odblaskowy.

 

Ekspert radzi, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a także jak właściwie reagować, gdy dojdzie do wypadku.

Chcesz dowiedzieć się więcej czytaj w naszym tygodniku lub na eprasa.pl