“Boję się, że sąsiad nas spali” – Do kogo mają zwrócić sie o pomoc?

“Boję się, że sąsiad nas spali”

Na ul. Naborowskiej w Brzegu Dolnym wybuchł pożar. – Zapaliła się część domu sąsiada. – Na dole mieszka moja teściowa, 76- letnia kobieta, o której życie się obawiamy – opowiada pani Maria.

– Żyjemy w ciągłych strachu. Sąsiad jest trudny, nie mamy z nim kontaktu. Wszystko pewnie toczyłoby się tak dalej, gdyby nie fakt, że zaprószył ogień – opowiada pani Maria, która jest wystraszona ostatnimi wydarzeniami. Przypomnijmy, dwa tygodnie temu przy ul. Naborowskiej w Brzegu Dolnym zapalił się dom. Interweniowali strażacy.

Zgłoszenie dostali od mieszkańca, który szedł chodnikiem. Zobaczył, że z domu wydostaje się dym. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce rozpoczęli akcje ratowniczą. Na szczęście ich szybka reakcja zapobiegła tragedii. W mieszkaniu nie było właściciela, ale pod nim mieszka starsza 76- letnia kobieta, która mogła spłonąć.

– Przeżyliśmy szok – opowiada jej synowa. – Mama mieszka sama, ma 76- lat, ma problemy z poruszaniem się. Nie byłaby w stanie uciec. A gdyby pożar wybuchł w nocy, nie miałaby żadnych szans.

Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl